poniedziałek, 27 lutego 2017

SaveFrom.Net Helper

Proste narzędzie z wbudowanym konwerterem ułatwiające ludzkości zasysanie plików wideo, audio i grafik z portali internetowych. Oczywiście obowiązkowo z piersi matki kinematografii cyfrowej - YouTube. Bez tego byłoby bez wątpienia półproduktem. Lecz nie jest. Jest porządnym softem z przytupem prosto spod podkutego żołnierskiego buta.


SaveFrom.Net Helper umożliwia ściąganie plików a/v z YouTube, Vimeo, Facebooka, W Kontakcie czyli VK.com, SoundCloud, DailyMotion, Instagrama oraz wielu innych co widać na zrzucie poniżej :) Z serwisami bardziej egzotycznymi może być różnie. Niemniej wymienione problemów nie stwarzają. I co ważne. Np. w przypadku Instagramu pobierane są zdjęcia pierwotnej wielkości. Nie skalowane widoczne podczas przeglądania albumów. Na kosmiczny plus zasługuje maksymalnie uproszczone zasysanie z Insta filmików.


Program instaluje się jako rozszerzenie funkcjonalności w przeglądarkach w postaci dodatkowych przycisków widocznych na stronach internetowych jedynie w przeglądarce z SaveFrom na pokładzie. Wyboru przeglądarki/ek dokonuje się podczas instalacji.


Osobom uczulonym na tego typu dodatki, a zarazem chcące pobrać wideo z YT twórcy ofiarowali w swojej łaskawości fajny i wygodny sposób zaoszczędzenia bólu instalacji. Mianowicie po wpisaniu w odpowiednim miejscu w adresie pliku "ss" użytkownik zostaje rzucony na stronę SaveFrom.net gdzie po dokonaniu wyboru formatu i jakości pliku zakańcza procedurę klikiem w DOWNLOAD. Niestety wybór tej formy, formy nieinstalacyjnego korzystania z usługi wiąże się z stratą wielu korzyści...


Atutami tytułowego pomocnika(Helper) w wersji instalacyjnej jest zapisywanie filmików z YouTuba w całości. A to np. przy korzystaniu z sniffera dobrego Maxthon Browser jest na dzień dzisiejszy utrudnione. W zależności od potrzeby można przebierać między MP4, 3gp, WebM.
Zupełnym  h i c i o r e m  jest... opcja ściągania wyłącznie ścieżki dźwiękowej, bez reklam, i to przy zachowaniu dobrego bitrate utworu muzycznego. Dostępnymi formatami zapisu muzyki są mp3, Vobis, AAC i Opus.


Narzędzie z sukcesem potrafi zastąpić inne dodatki do przeglądarek niejednokrotnie ograniczające się jedynie do YT. Dzięki niemu, jeśli nie szuka się w celu archiwizacji różowych filmów dla dorosłych z powodzeniem zaspokoi potrzeby większości mieszkańców Ziemi zastępując kombinowanie z snifferami i innymi analizatorami sieci w jedno kliknięcie w nowo powstały button.
strona domowa:   en.savefrom.net
pobieranie:   en.savefrom.net

1 komentarz: