środa, 15 maja 2013

FlamingText.com

Flamingtext.com to zbiór aplikacji internetowych gotowych pomóc nam w kreacji własnego prostego logo, wygenerować nieruchomy lub animowany fantazyjny napis do 50 znaków np.własne imię. Do tego dochodzi wspólna dla wszystkich narzędzi z witryny potężna baza krojów pisma pozwalająca wybrać ten odpowiedni z ponad 5736 dostępnych pozycji.

LOGOS - flagowe narzędzie umożliwiające tworzenie artystycznych, upiększonych i estetycznych napisów :). Narzędzie posiada ponad 260 podstawowych wzorów z możliwością wprowadzania zmian jak: czcionka, wielkość grafiki, kolory, przeźroczystość, cienie, odbicia, obroty napisów i inne. W tym trybie gotową pracę można przeważnie poddać nieskomplikowanemu animowaniu przechodzą do trybu Animatora. Rafiki można zapisać w postaci PNG, GIF, PSD i XCF.

FONTS - uproszczony przegląd dostępnych fontów według stylów i listy alfabetycznej.

EXPLORE - zakładka z zgromadzonymi szablonami i pracami innych użytkowników której w skład wchodzą grafiki statyczne oraz animowane.

ANIMATOR - pozwala uzyskać animowane grafiki. Korzystać z niego można przechodząc z trybu statycznego LOGOS lub wybierając dowolny animowany szablon jaki przypadł do gustu. Wówczas najczęściej mimo dostępnych możliwości wystarczy ograniczyć się do zamiany tekstu na naszą frazę. Dokonać tego trzeba dla każdej klatki animacji osobno. Wejście z Animatora w zakładce Explore prowadzi głównie do porad i sztuczek przydatnych w tworzeniu za jego pomocą ruchomych gifów.

ADDTEXT - kolejne narzędzie dostępne w Explore tym razem przenoszące na osobną stronę www. Pozwala na przyozdobienie dowolnego zdjęcia własnym tekstem. Narzędzie to obecnie na tle pozostałych wypada bardzo blado. Argumentem przemawiającym jest dostęp do ogromnej ilości krojów pisma, które nie koniecznie pragnie się instalować w systemie. Niesmaku dodaje bezwzględnie dodawany mały znak wodny w prawym dolnym rogu. Na szczęście jest on na tyle mały, że bez większej straty dla zdjęcia można go wyrzucić poza kadr.

IMAGEBOT - prosty edytor graficzny online. Oferuje pracę na warstwach, kilka filtrów, dodanie symboli z zawierającej ich ponad 1000 bazy nawiązujących do  różnych aspektów życia np.urodziny, zapis nutowy, znaki drogowe, kilkunastu elementów elektronicznych, wskaźniki/strzałki, chmury dialogowe, dyscypliny sportowe i wiele więcej... czasami zaskakujących ;]

Wszystkie dobrodziejstwa FlamingText niestety nie są w 100% darmowe ;) Niektóre opcje, by działały lub uniknąć dyskretnego znaku firmowego w narożniku wymagają opłaty. Na szczęście zarejestrowanie się również pozwala zneutralizować nie które z niedogodności  :) Nawet bez tych zabiegów osiągnąć można szybko fajne efekty np. stworzyć animowany awatar lub znacznie większą grafikę z naszym imieniem lub pseudonimem ewentualnie efektowny "button" na prywatną stronę internetową - w przypadku witryny komercyjnej trzeba już uiścić opłatę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz