niedziela, 25 grudnia 2016

Rarma Radio

Rarma Radio jest softem, który nie porywa szatą graficzną. Wręcz nasuwa skojarzenia z minioną epoką "łupanego" Windows2000/XP :) Za to ma pewien ogromny atut... 
 

Posiada wbudowany harmonogram umożliwiający nagrywanie stacji radiowych w wybranych dniach oraz przedziałach czasowych. Opcja znajduje w prawokliku znajdując się na nazwie stacji i w Edycje/Zaplanowana stacja
Dzięki tej kosmicznej mocy programu uprzednio ustawiając nagrywanie można wyskoczyć do marketu po mleko lub chipsy do piwa bez obawy, że ominie nas oczekiwany wywiad, audycja radiowych opowieści lub premiera w "eterze" naszej diabłopolowej kapeli. Lub podczas każdej innej nieobecności w domu. Oczywiście standardowa forma nagrywania utworów również jest dostępna :)


Nagrywać można w postaci ciągłej lub dzieląc na utwory, fragmenty. Rozszerzenie zapisywanych plików dźwiękowych zależy od użytkownika. Do wyboru jest: MP3, OGG, AAC, WMA i FLAC.
Kolejną pożyteczną funkcją jest odtwarzanie nagranych dźwięków przez Rarma Radio oraz nagrywanie bez odtwarzania stacji na głośnikach co przydaje się nocą lub gdy ulubiona muzyka nie jest kochana przez resztę domowników np. pingwinie disco :)


Rarma Radio próbuje także uszczęśliwiać pomocą w oglądaniu telewizji internetowej. Jednakże to wychodzi temu softowi bez szału. Hmm, w mojej ocenie nawet dramatycznie mizernie :) Podobnie jak stacje radiowe dodawać do listy można stacje TV lecz, by odtworzyć strumień AV posiłkuje się playerami zewnętrznymi. Ciekawostką jest możliwość odsłuchiwania filmów jako stacji radiowej, bez wizji. Lecz czy to ma sens? :)


Tak więc lepiej pozostać przy stronie czysto radiowej aplikacji gdzie wypada znacznie lepiej.
Na początku dostajemy sporą listę rozgłośni. Znajdziemy je w menu posegregowane według obszarów geograficznych, państw, gatunków muzycznych oraz sieci... nazywanych przeze mnie farmami radiowymi :) A są to strumienie (choć niestety nie zawsze pełne spisy) m.in z 101.ru, 1FM, Addicted, BBC, Last.FM.

 
Nie brakuje i naszych rodzimych, polskich nadawców. Są to sieci Polska Stacja (43 stacje), Antyradio (8 stacji), Eska (21 stacji), OpenFM (20 stacji), RMF (59 stacji), VOX (8 stacji), ZET (13 stacji). Ogólnie ~360 polskich kanałów.
Niestety pośród tej puli nie ma dwóch cennych polskich stacji muzycznych: El-Stacji i ProRocka. Brak też industrialno-elektornicznej DigitalGunFire oraz gwiezdnych 3 strumieni electroniczno-ambientowego Echoes of Bluemars. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie dodać je do listy wraz z logiem radia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz