niedziela, 25 września 2011

Ewidencja pojazdów / Pojazdy w firmie / Pojazdy

Pożyteczna aplikacja ułatwiająca zarządzanie pojazdami w firmie. Pomocna osobom odpowiedzialnym za flotę lub chociażby za jeden z pojazdów "szefa" :) W małych i średnich firmach mimo niewielu samochodów bywa problem z terminowością np. opłat wynikające z nadmiaru spraw/obowiązków przypadających na jedną osobę. Program Ewidencja pojazdó pozwala lepiej zorganizować ów aspekt działalności poprzez szczegółowe kontrolowanie wydatków, pilnowanie terminów ubezpieczenia, przeglądów i wiele więcej o czym szerzej w poniższym opisie autora aplikacji .

Ewidencja Pojazdów jest programem, przy pomocy którego można wprowadzać i ewidencjonować koszty i przejazdy w firmie, która używa pojazdów prywatnych do działalności gospodarczej firmy. Program automatycznie wylicza koszty zaliczone za wybrane okresy. Wszystkie potrzebne dane możemy wydrukować w postaci zestawień na ekranie i drukarce. 
Program pozwala także wyliczać ryczałt za jazdy lokalne pracowników i drukować zestawienia ryczałtu. Opcja TERMINY pozwala kontrolować i pilnować terminów opłat ubezpieczenia pojazdów, przeglądów technicznych i gwarancyjnych, naprawy pojazdów i wymiany wyposażenia oraz terminu ważności dokumentów. W tej opcji możemy kontrolować wszystkie wydatki związane z obsługą pojazdu. 


Program Ewidencja Pojazdów - podstawowe funkcje:
-używanie dowolnej liczby pojazdów prywatnych w działalności gospodarczej
-zapamiętywanie wydatków, tras, celów wyjazdu
-zestawienia przejazdów, kosztów, kosztów zaliczonych za dowolny okres czasu
-wydruki wszystkich zestawień
-zestawienie na ekranie i do druku: kosztów, przejazdów, paliwa, kosztów zaliczonych za miesiąc i narastająco
-ryczałt dla pojazdów - jazdy lokalne pracowników firmy
-zestawienie na ekranie i do druku: ryczałt(km), ryczałt(zł), -dni urlopów, potrącenia, należność m-c, należność narastająco
-ustawienie i kontrola terminów opłat ubezpieczeń, przeglądów, napraw, wymiany wyposażenia i dokumentów
-koszty ubezpieczeń, przeglądów i napraw samochodów - zestawienia do druku
-odliczanie VAT-u od kosztów, które nie są paliwami
-obliczenie aktualnego i średniego zużycia paliwa pojazdu95/98/Me/W2k/XP/Vista/W7         PL   

6 komentarzy:

 1. Zaopatrzyłem się w podobną aplikację przy okazji kiedy poszukiwany był przeze mnie program do wystawiania rachunków. Przydatna sprawa, choć jednak korzystanie z prywatnych pojazdów stało się dla mnie męczące i kolejny pojazd zakupię już na firmę. Tak zwana kilometrówka przy mojej częstotliwości jazdy powoduje duży dyskomfort.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś można znaleźć wiele różnych aplikacji, które zostały stworzone po to by ułatwić przedsiębiorcom zarządzanie firmą. Jednym z takich programów jest system archiwizacji i ewidencjonowania dokumentacji firmowej - https://www.connecto.pl/archiwizacja-dokumentow-w-przedsiebiorstwie/. Takie oprogramowanie ułatwia w dużym stopniu gospodarkę dokumentami w przedsiębiorstwie. Dużą korzyścią jaką niesie wdrożenie tego systemu w firmie jest ujednolicenie klasyfikacji dokumentów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń