piątek, 28 lutego 2014

GPS Track Editor

Dla lubiących zdzierać zelówki w ciżemkach, chodakach i trzewikach, dla lubiących golić opony w rowerach, quadach i hulajnogach, dla poruszających się chodem, biegiem i kajakiem. Edytor plików GPX, NMEA, Magellan SD. Przy pomocy tego programu nie trzeba ślęczeć i wgapiać się w edytowany w systemowym notatniku plik nawigacji. Bezpłatny GPS Track Editor pozwala czynić to sprawniej i przyjemniej. Przydatna sprawa w sytuacji gdy wędrowiec, obieżyświat lub sportowiec chce przed podzieleniem się trasą ze światem internetowym pozbyć miejsca startu i mety np.treningu mogące być zarazem najbliższą okolicą zamieszkania... chociażby własnym podwórkiem, którego lokalizację nie wszyscy muszą znać:)

GPS Track Editor potrafi:
-  scalać kilka ścieżek w jedną
-  dzielić trasę
- korygować błędy wynikające z zakłóceń, a jak strasznie może wyglądać trasa można się często przekonać ustawiając zapis punktów np. co 1-5sek. :)
-  umożliwia tworzenie tras i edytowanie poszczególnych punktów
-  pokazuje info na temat prędkości, czasu itp
-  skubaniec posiada kilka sposobów wyświetlania trasy według wybranego filtra
-  tworzenie nowych, przesuwanie i usuwanie punktów
-  pokazać szczegółowe dane dla każdego zapisanego punktu: prędkość, wysokość, przyśpieszenie, opóźnienie, wysokość, czasy, heading :) i rzecz jasna współrzędne
- zakończyć edytowanie zapisaniem do pliku GPX, NMEA i CSV

Za wadę programu chociaż nie dramatyczną uważam wykorzystanie jedynie map bazujących na OpenStreetMap. A jak się osobiście przekonałem bywają one niestety strasznie nieprawdziwe, nieaktualne lub w ogóle fantastyczne. W swojej miejscowości spotkałem multum błędów typu:  nigdy nie istniejące nazwy ulic, brak ulic, totalny bałagan w numeracji budynków, budynki nigdy nie istniejące lub nie tam gdzie być powinny. Tak więc korzystając z OSM w nawigowaniu zalecam zasadę szczególnie ograniczonego zaufania, by uniknąć rozczarowań. Niestety, szczytna idea to nie wszystko :) Obszar Polski wymaga jeszcze baaaardzo wiele pracy.


W2k/XP/Vista/W7/8.x
strona domowa:     http://www.gpstrackeditor.com/
pobieranie:     http://www.gpstrackeditor.com/download

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz