niedziela, 26 lutego 2012

TeamViewer

Bardzo dobry program do zarządzania, kontroli i konserwacji zdalnych komputerów. Obecność maszyn w różnych sieciach jest bez znaczenia i nie wymaga od użytkownika dodatkowych umiejętności ani wiedzy. Dzięki niemu można w prosty sposób nieść pomoc lub udzielać instruktażu oddalonym od nas przyjaciołom, kolegom, koleżankom, dziewczynie lub rodzinie. Po uruchomieniu aplikacji w wersji instalacyjnej lub portable (wyboru dokonuje po aktywowaniu pliku instalacyjnego) i automatycznym połączeniu się z siecią przydzielony zostaje ID oraz hasło dostępowe do naszej maszyny ulegające zmianie podczas każdego startu TeamViewera. Użytkownik po drugiej stronie łącza także musi aktywować program. Jeśli chcemy mieć dostęp do jego komputera podaje nam swój ID oraz hasło.
Mija chwila i mamy przed sobą okno z pełnym zdalnym pulpitem, istnieje opcja zmiany na widok dowolnie wybranego okna. Od tego momentu uzyskujemy pełną kontrolę nad "odległym" systemem :). Pierwsze co zauważy druga osoba to zniknięcie tapety pulpitu. Jest to domyślne ustawienie programu na czas "sparowania" komputerów. Niecierpliwi, niechcący czeka na koniec sesji i automatyczny powrót tapety przywrócić ją mogą przez odpowiednią komendę w programie po nawiązaniu połączenia. Dozwolone są chyba niemal wszystkie operacje na zdalnym systemie jakich dokonuje się fizycznie będąc przed komputerem: ściąganie plików, przeglądanie internetu, wprowadzanie zmian w systemie, tworzenie nowych folderów i dokumentów, kasowanie, instalowanie i odinstalowywanie, korzystanie z komunikatora, przeglądanie dysków, uruchamianie programów, wprowadzanie zmian w ustawieniach systemu włącznie z edycją rejestru i usług systemowych itd.
TeamViewer pozwala mi.in na przeprowadzanie rozmów głosowych i wideo, czat, przesyłanie plików między komputerami z dowolnego i w dowolne miejsce na dysku, wybór rozdzielczości oraz jakości podglądu, nienadzorowany dostęp do zdalnego systemu, ustawienia siły hasła i rezygnacji z niego, tworzenie przydatnej pod kątem bezpieczeństwa białej i czarnej listy, przeprowadzenie konferencji (meeting) wraz z możliwością konfiguracji interakcji czyli określenie praw dostępu do operacji typu czat czy transfer plików. Program wyposażono również w ciekawą funkcję jaką jest zdalny restart z ponownym automatycznym połączenie się z naszym komputerem.
Sesje są szyfrowane kodem AES256, a kanały połączeń korzystają z wymiany kluczy RSA-102498/W2k/XP/Vista/W7          PL
strona domowa:   http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx
pobieranie:   http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_pl.exe
http://www.teamviewer.com/pl/products/remotecontrol.aspx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz