piątek, 11 lutego 2011

Maxthon 3

Rozwijana ponoć oddzielnie i niezależnie od starszej siostry Maxthon 2 przeglądarka internetowa o schludnym wyglądzie i opcjami zbliżonymi do siostry. Różni je kilka szczegółów. W Maxthon 3 np. nie jest w takim stopniu rozbudowana opcja zrzucania obrazów lecz za to dodano możliwość kolorowania podręcznych notatek i ułatwiono ingerencję w UserAgent, uproszczono Sniffera. Nadal otrzymujemy opcję definiowania gestów myszy, funcję "2+1" oznaczającą przeglądanie dwóch stron jednocześnie w jednym oknie dzięki podzieleniu go na dwie części, zachowany został kierownik pobierania :) Maxthon 3 korzysta z dwóch silników: Trident WebKit, oraz filtrów antyreklamowych. Profil użytkownika przeglądarki można dodatkowo zabezpieczyć hasłem co jest fajnym rozwiązaniem w przypadku korzystania na komputerze z jednego konta.  W moim odczuciu przeglądarka warta chociażby zapoznania się z nią.


98/Me/W2k/XP/Vista/W7         PL
strona domowa:  http://www.maxthon.com/mx3
pobieranie:  http://www.maxthon.com/mx3

4 komentarze:

 1. Skoro Maxthon 3 używa również Webkita, to faktycznie warto się nim zainteresować. Maxthon był przez lata moją podstawową przeglądarką. O wiele lat świetlnych wyprzedzał innowacyjnością konkurencyjne projekty.
  Dopiero ustabilizowanie się Firefoxa skłoniło mnie do przejścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam Maxthon2 za bardzo niedoceniany program. Sam Maxthon3 także wydaję się czymś lepszym niż powstające klony Firefoxa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń