czwartek, 6 stycznia 2011

BodyArchitect

Polski program służący jako dziennik treningowy dla miłośników siłowni. Zawiera moduły mające pomóc w szczegółowym prowadzeniu notatek. Są to m.in:
     - Moduł Suplementy służący do odnotowywania rodzaju przyjmowanych suplementów, ich dawek oraz pór aplikowania
     - Edytor Planów Treningowych dzięki któremu stworzymy własny plan z szybkim dostępem do niego i łatwością wprowadzania danych w nim.
     - Dodatkowe Informacje pozwalający na komentarz do ćwiczeń np. sposobie wykonania


Nie które z możliwości BodyArchitect'a to:
     - Nieograniczona ilość wpisów treningowych
     - Możliwość rejestrowania godzin treningowych
     - Dowolna ilość ćwiczeń
     - Każde ćwiczenie może mieć zmienną ilość serii
     - Możliwość dodawania komentarzy do wpisu treningowego i do każdej z serii z osobna
     - Umożliwia zapisywanie wymiarów oraz wagi ciała nawet codziennie.
     - Wsparcie dla Aerobicznej "6" Weidera
     - Generowanie raportów
     - Obsługa planów treningowych
     - Edytor ćwiczeń powoduje, że nie jesteś ograniczony do zdefiniowanego z góry zestawu ćwiczeń
     - Przejrzysty interface kalendarza, ułatwiający przeglądanie zapisów
Program jest ciągle rozwijany i osobiście mam nadzieję w przyszłości dorówna płatnemu odpowiednikowi jakim jest OpenFitnessAutor pracuje obecnie nad wersją BodyArchitect'a w wersji mobilnej. Na początek wydana ma być na platformę Windows Mobile. Następnie IPhone i telefony z Android'em.
Program do działania wymaga .Net Framework 4.0 i SQL Server Compact 3.5 W przypadku nie odnalezienia w systemie zostaną automatycznie zainstalowane. BodyArchitect wymaga połączenia internetowego w celu prawidłowej instalacji.


AKTUALIZACJA: kilka słów od autora programu
"Właśnie pojawiła się całkowicie nowa wersja BodyArchitecta. Dodałem bardzo wiele nowych funkcji. Od teraz można swój dziennik (kalendarz) udostępnić innym użytkownikom, którzy mogą komentować i śledzić nasze postępy. Dodałem oczekiwaną przez wielu możliwość dzielenia się planami treningowymi. Program posiada dużą bazę gotowych do użycia planów treningowych i każdy użytkownik może tworzyć swoje plany i je również upublicznić, Wyszukiwanie planów jest bardzo zaawansowane, możemy zdefiniować, że chcemy wyszukać tylko plany składające się z 3 dni treningu typu split lub interesuje nasz FBW, gdzie celem jest siła. Oczywiście każdy plan można ocenić i skomentować. Później można wyszukiwać plany, które mają najwyższą ocenę. Możliwości jest naprawdę dużo. 
Obecnie program oprócz samego dziennika treningowego spełnia funkcję systemu społecznościowego, który ułatwia nam pakerom poszerzanie wiedzy. Teraz każdy może bardzo łatwo założyć swój profesjonalny dziennik, który inni mogą przeglądać - także bez problemu sami możemy wyszukać inne osoby i śledzić ich dzienniki. 
Powiększyła się także baza ćwiczeń (które jakżeby inaczej można komentować i oceniać) oraz dodałem nowy typ raportu, który pokazuje na podstawie danych z kalendarza maksy dla różnej ilości powtórzeń dla wybranego ćwiczenia. 
Zachęcam do ściągnięcia programu. Nawet jeśli ktoś widział wcześniejsze wersje to i tak proponuje ściągnąć, gdyż nowa zdecydowanie różni się od poprzednich." 


XP/Vista/W7         PL   
strona domowa:      http://bodyarchitectonline.com/index.php/start
pobieranie:     http://bodyarchitectonline.com/index.php/pobierz

5 komentarzy:

 1. Autor zaktualizował stronę. Teraz program jest pod adresem http://bodyarchitectonline.com.
  Na stronie są też dodatkowe informacje o programie

  OdpowiedzUsuń
 2. sprawdzę jak się na tym pracuje :) może i mnie się przyda

  OdpowiedzUsuń
 3. Namiko i jakie wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o darmowe programy, muszę gorąco polecić darmowy program do faktur od iFirma.pl. Nie wyobrażam sobie pracy w swoim przedsiębiorstwie bez tego programu, dotychczas wystawianie faktur trwało znacznie więcej.
  Polecam wypróbować!

  OdpowiedzUsuń