piątek, 17 stycznia 2014

Taptiles

Darmowa wersja gry logiczno-zręcznościowej. Zachowująca jednocześnie sens zabawy o który co raz trudniej w niepłatnych edycjach rozrywkowych aplikacji przeznaczonych dla ModernUI.
Taptiles polegający przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu kostek z identycznymi symbolami w sugerowanej trójwymiarowej przestrzeni na myśl przywodzi Mahjong. Tutaj również głównym celem pozostaje wyczyszczenie planszy z kostek vel tabliczek w równie atrakcyjnym świecie lecz dla odmiany do czynienia mamy z różnymi kształtami brył 3D zamiast form piramid.
Oszczędnemu graczowi udostępniono cztery tryby gry. Każdy z nich to odmienne, przyjemne dla zmysłu wzroku otoczenie, by nie rzec, rzecz dzieje się w odmiennych okolicznościach przyrody:) Pierwszym jest POCZĄTKI. Ten z kolei zawiera trzy kolekcje z ośmioma nazwijmy to... misjami każdy. Kolejny to SPRINT. Zadaniem w nim jest rozprawienie się z jak największą liczbą plansz, brył czy misji -zwał jak zwał- w określonym czasie, który to można nieznacznie wydłużać odpowiednio grając. Jak? Zagraj i sprawdź:)
Twórcy gry być może zdając sobie sprawę z dość wysokiego poziomu trudności dodali także tryb RELAKSACYJNY. W nim to bez stresu i napięcia wynikającego z pędzącego czasu można oddać się leniwej analizie rozłożenia kostek i klikać do woli otoczonym sielankowym klimatem, rajskim spokojem.
Na koniec nieśmiertelny z założenia tryb CODZIENNE ZADANIA nie pozwalający tak szybko zapomnieć o Taptiles. A w nich nowe wyzwania do realizacji, kształty brył i kolejne mutacje zasad gry.
Do tego należy dodać system osładzania trudów graczowi i rekompensowania wyrwanych włosów w chwili ataku nerwicy spowodowanego uciekającym w zawrotnym tempie czasie. Wirtualne dukaty czy równie nieprawdziwe medale potrafią jednak prawdziwie ucieszyć.
W moim odczuciu Taptiles jest rozrywką bardziej wymagającą od Mahjong. Potrafi podnieść adrenalinę. Program chociaż radzi sobie z ekranami dotykowymi odradzałbym grania w ten sposób jak i używania touchpada. W momentach wymagających refleksu, szybkości i precyzji jedyny rozsądny wybór zmniejszający poziom frustracji to zwykła mysz komputerowa. Szczególnie przydatna do obracania jej rolką bryłę w poszukiwaniu odpowiedniej pary symboli lub koloru. W tych puzzlach czas jest czynnikiem ostro dającym w kość.

W8/W8.1
Microsoft Story:    http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/taptiles/57cf2121-0bdf-4b35-9ab0-5ad228303b02

strony domowe:   http://www.arkadium.com/Games/windows8/taptiles   http://www.taptilesgame.com/

5 komentarzy:

 1. Bardzo wciągająca gra. Polecam wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wciągająca i stresująca w późniejszych etapach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to bardzo fajna gra

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja chwalę sobie grę na ekranie dotykowy i możliwość tapania kilkoma palcami niemal jednocześnie - imo lepsze niż mysz

  OdpowiedzUsuń