czwartek, 26 grudnia 2013

Verexif.com

Aplikacja internetowa odczytująca oraz kasująca w razie potrzeby dane EXIF zawarte w zdjęciach. Źródłem grafik może być nasz dysk oraz jej miejsce w internecie. Nie/stety nie jest w stanie czyścić zdjęć na/w komputerze czy już znajdującego się na np.portalu społecznościowym. Po wykasowaniu z pliku wrażliwych informacji Verefix zwraca nam jego czystą wersję. Autorzy zapewniają, iż nie przechowują kopi grafik :)
Narzędzie pomimo posiadania konkurencji w postaci programów off-line może okazać się przydatne osobom z awersją do instalacji kolejnego lub jakiegokolwiek oprogramowania ewentualnie przebywające z dala od własnego PC.
Wiele społecznościówek automatycznie kastruje zamieszczane zdjęcia z EXIF lecz nie jest to regułą dla wszystkich portali. Zatem warto czasami zainteresować się informacjami przemycanymi przez nasze zdjęcia czy aby wraz z naszym wizerunkiem nie oddajemy zwyrolom i psycholom do wglądu miejsca ich powstania... lokalizacji naszego, przyjaciół mieszkania czy miejsca pracy w sytuacji zamieszczenia w fotce przez aparat/komórkę współrzędnych GPS.

strona domowa:    http://www.verexif.com/en/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz