piątek, 24 października 2014

IObit Uninstaller

Zgrabny, po prostu prosty i ładny program do odinstalowywania swoich kompanów... czyli innych aplikacji. Tych tradycyjnych, toolbarów, wtyczek przeglądarek, aktualizacji systemowych oraz apek dla METRO. Podejmuje również walkę z preinstalowanymi na komputerach obok systemów, przeważnie reklamówkami i innym dziadostwem.
Unintaller z rodziny IObit stawia sobie za cel dokładność w pozbywaniu się niechcianego oprogramowania z PC. W tym celu dodatkowo szpera po dysku i rejestrze Windowsa poszukując pozostałości i śmieci których nie raczył posprzątać oryginalny deinstalator. Wychodzi to jemu dość dobrze i bezpiecznie. A już na pewno lepiej niż Microsoftowemu narzędziu typu Dodaj/Usuń :) Gdyby jednak ktoś pragnął pozostawić któryś z folderów wyrzucanego softu lub ewentualnie zauważył, że w swojej nadgorliwości zamierza skasować coś potencjalnie istotnego dla systemu to nie ma problemu. Albowiem użytkownikowi nadano moc podejmowania ostatecznej decyzji o unicestwieniu pozostawionych elementów :) Gdyby jednak wydarzyła się katastrofa do dyspozycji jest wbudowana opcja przywracania systemu.
W przypadku problemów z odinstalowaniem na pomoc przychodzi tryb Wymuś dezinstalację. IObit pamiętał także o agentach tajnych służb osiedlowych i rozsyłaczach zdjęć romantycznych inaczej wstawiając Niszczarkę plików. Dzięki niej rzekomo trwale usunie się tajne pliki i foldery. Niestety do chwili publikacji nie doczekałem się odpowiedzi od twórców jakim algorytmem jest to czynione. Niemniej należy przyznać, iż usunięte pliki za pomocą tego shreddera były nie do odzyskania przez RecuvaW2k/XP/Vista/7/8.x             PL
strona domowa:    http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php
pobieranie:    http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz