czwartek, 4 czerwca 2015

PicsArt

PicsArt to jeden z bogatszych w możliwości program dla interfejsu Modern modyfikujący nasze zdjęcia. Poza bajerowaniem grafik naprawdę niemal kosmiczną liczbą dostępnych efektów jak na darmową wersję, potrafi zmieniać ich rozdzielczości, manipulować kolorami, kadrować i obracać kadrami, przyozdobić zdjęcie clipartami, nakładać teksty oraz w ograniczonym zakresie rysować co bardziej dowcipnym pozwoli nielubianemu sąsiadowi dorysować ogóra na czole lub przerobić nos na marchewkę.
Oferowana nawet jest w pewnym zakresie, praca na warstwach. Tak więc można dodać lub nałożyć foto na foto. A to już jest naprawdę spore zaskoczenie. Dzięki temu można pokusić się o tworzenie kolaży... Lecz po co się trudzić. PicsArt jest przygotowany i na taką zachciankę. Oddaje nam do twórczej zabawy również konstruktora różnorodnych właśnie kolaży. W tym posiada gotowe szablony do tworzenia takowych na potrzeby facebooka. Czyli obrazka o odpowiednich wymiarach dla tego największego na szczycie profilu :) Obecne są także szablony tematyczne z przygotowanymi ramkami urodzinowymi czy wakacyjnymi oraz z gotowymi teksturami. Jednak bez problemu... bez większych ceregieli gotowy kolaż można zacząć obrabiać filtrami.
Gotowe, odpowiednio stuningowane lub wręcz odpicowane zdjęcie:) można z poziomu programu wysłać dalej w świat poprzez portale i dyski jak Flickr, DropBox, Instagram, Facebook, Picasa, Google+ i DeviantArt.

Teraz trochę PicsArt w liczbach aktualnych dzisiaj:
- 8 podgrup filtrów. Łącznie 100 modyfikowalnych przez użytkownika filtrów w tym także prosta korekta urody.
- 11 podgrup szablonów kolaży. Razem 217 szablonów z 17 sztukami dla FbCover. Podatne są na małe zmiany ustawień jak zaokrąglenie narożników, kolor i grubość ramek, ułożenie zdjęcia w ramce, obrocy vertykalne.
- 13 pędzli z dostosowaniem transparentności, wielkości, koloru.
- 5 podgrup masek. W sumie z nakładanymi ramkami nazywanymi border zbiór ma 120 elementów. Grupa Mask kryje sporą liczbę fajnych tzw. orbów
- 18 podgrup clipartów. I aż 767 clipów do nałożenia... Niektóre rzeczywiście zasługują na uwagę. Głównie te z zbioru Monster :)
- 4 podgrupy ramek. Z skromną liczbą 66 elementów. Gdyby to było za mało lub zbyt ekstrawaganckie zaprzęgnąć można wbudowane zarazem dość konfigurowalne narzędzie do obramowań.
- 30 fontów do wykorzystania przy nakładaniu kolorowych napisów z odrębną barwą dla konturów liter. Co ważne, jednorazowo można wprowadzić ich wiele... 

Autorzy PicsArt co jakiś czas aktualizują swoje dziecko wzbogacając je w możliwości.strona domowa:     http://picsart.com/
Windows Store:    http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/picsart-photo-studio/109e8ce6-65e9-4f52-b1b6-3942a9851cd8

2 komentarze:

  1. Rewelacyjny program. Interfejs jest doprawdy rozbudowany. Duże możliwości, potrzeba jednak czasu na oswojenie się.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście program ma sporo możliwości. Dzięki za ciekawy artykuł

    OdpowiedzUsuń