poniedziałek, 2 lutego 2015

Awesome Duplicate Photo Finder

Mały, szybki i efektywny poszukiwacz duplikatów plików graficznych zapisanych w formatach JPG, TIFF, PNG, GIF, BMP, GIF. Wyszukiwaczka niezmiernie przydatna dla osób jak ja, które z czasem odkrywają istnienie tych samych fotek w kilku miejscach na dysku.


Z biegiem czasu doprowadzić to może do bałaganu i tysięcy powielonych grafik, zdjęć i zrzutów pulpitu niegdyś w naszym mniemaniu ważnych, a o których już zapomnieliśmy. Bałagan tym prawdopodobny im mocniej lubujemy się w ulepszaniu fotosów na różne dostępne sposoby za pomocą filtrów :) Ale i tu Awesome Duplicate Photo Finder przychodzi na ratunek z pomocną opcją odnajdywania plików do siebie podobnych. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na wyniki szukania wskazujące jedynie pliki identyczne. Dzięki tej opcjonalnej zalecie programu odnajdziemy przeróbki zdjęć potraktowane mniej drastycznymi filtrami jak i jedynie te odwrócone horyzontalnie lub wertykalnie.


Wspomniałem o szybkości programu. U mnie na jednej z partycji obciążonej 16942 sztuk, jak by to niektórzy nowomodnie określili, rycinami. Awesome Duplicate Photo Finder odnalazł 3992 duplikaty w 17 minut i 32 sekundy. To daje około 0,062 sekundy na 1 grafikę. Wynik uważam za niezły ponieważ podczas wyszukiwania działało kilka niewymagających programów w tle np. Radio Sure plus 8 GB RAM, HDD oraz leciwy już i3 na pokładzie dało przysłowiowo radę.
Co zaliczyłbym do wad tego softu? Hm, zdarza się jemu niekiedy przeoczyć jakieś pliki, duplikaty :) Ale to i tak kropla w morzu bałaganu, którego dzięki niemu możemy się pozbyć :)


A że owy duplistroyer©®™ jak na współczesne czasy wymagań sprzętowych nie posiada wcale (bo co to jest np. 1,9MB RAM po uruchomieniu czy 5MB na dysku) oraz występuje także w oryginalnej wersji przenośnej. Stworzonej przez autora programu, nie osoby z zewnątrz, spoza projektu. Można przetransportować go pendrivem na obiad do dziadków i pomóc w segregacji słitfoci grzybów z okolicznych lasów nawet na 400MHz CPU.strona domowa:    http://www.duplicate-finder.com/photo.html
pobieranie:    http://www.duplicate-finder.com/photo-download.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz