niedziela, 25 września 2011

Ewidencja pojazdów / Pojazdy w firmie / Pojazdy

Pożyteczna aplikacja ułatwiająca zarządzanie pojazdami w firmie. Pomocna osobom odpowiedzialnym za flotę lub chociażby za jeden z pojazdów "szefa" :) W małych i średnich firmach mimo niewielu samochodów bywa problem z terminowością np. opłat wynikające z nadmiaru spraw/obowiązków przypadających na jedną osobę. Program Ewidencja pojazdó pozwala lepiej zorganizować ów aspekt działalności poprzez szczegółowe kontrolowanie wydatków, pilnowanie terminów ubezpieczenia, przeglądów i wiele więcej o czym szerzej w poniższym opisie autora aplikacji .

Ewidencja Pojazdów jest programem, przy pomocy którego można wprowadzać i ewidencjonować koszty i przejazdy w firmie, która używa pojazdów prywatnych do działalności gospodarczej firmy. Program automatycznie wylicza koszty zaliczone za wybrane okresy. Wszystkie potrzebne dane możemy wydrukować w postaci zestawień na ekranie i drukarce. 
Program pozwala także wyliczać ryczałt za jazdy lokalne pracowników i drukować zestawienia ryczałtu. Opcja TERMINY pozwala kontrolować i pilnować terminów opłat ubezpieczenia pojazdów, przeglądów technicznych i gwarancyjnych, naprawy pojazdów i wymiany wyposażenia oraz terminu ważności dokumentów. W tej opcji możemy kontrolować wszystkie wydatki związane z obsługą pojazdu. 


Program Ewidencja Pojazdów - podstawowe funkcje:
-używanie dowolnej liczby pojazdów prywatnych w działalności gospodarczej
-zapamiętywanie wydatków, tras, celów wyjazdu
-zestawienia przejazdów, kosztów, kosztów zaliczonych za dowolny okres czasu
-wydruki wszystkich zestawień
-zestawienie na ekranie i do druku: kosztów, przejazdów, paliwa, kosztów zaliczonych za miesiąc i narastająco
-ryczałt dla pojazdów - jazdy lokalne pracowników firmy
-zestawienie na ekranie i do druku: ryczałt(km), ryczałt(zł), -dni urlopów, potrącenia, należność m-c, należność narastająco
-ustawienie i kontrola terminów opłat ubezpieczeń, przeglądów, napraw, wymiany wyposażenia i dokumentów
-koszty ubezpieczeń, przeglądów i napraw samochodów - zestawienia do druku
-odliczanie VAT-u od kosztów, które nie są paliwami
-obliczenie aktualnego i średniego zużycia paliwa pojazdu95/98/Me/W2k/XP/Vista/W7         PL   

1 komentarz:

  1. Zaopatrzyłem się w podobną aplikację przy okazji kiedy poszukiwany był przeze mnie program do wystawiania rachunków. Przydatna sprawa, choć jednak korzystanie z prywatnych pojazdów stało się dla mnie męczące i kolejny pojazd zakupię już na firmę. Tak zwana kilometrówka przy mojej częstotliwości jazdy powoduje duży dyskomfort.

    OdpowiedzUsuń