sobota, 12 listopada 2011

VirusTotal Uploader

Przedłużka funkcjonalności antywirusowego multiskanera internetowego korzystającego z ponad czterdziestu silników antywirusowych VirusTotal.com Dzięki tytułowemu Uploaderowi oprócz plików z naszego dysku pod kątem zakażenia, sprawdzimy bezpieczeństwo także tych ze stron internetowych np.udostępnionych do ściągnięcia oraz coś czego nie oferuje obsługa serwisu z poziomu strony internetowej - poddamy analizie aktywne procesy w naszym PC.
Obsługa nie nastręcza problemów. Dwuklik na proces wyświetlany w oknie programu lub podświetlenie go i kliknięcie poniżej Upload process executable spowoduje przetestowanie procesu, a wyniki zostaną wyświetlone w przeglądarce na stronie serwisu w postaci czytelnego raportu.
Select file(s) and upload służy do poddawania analizie wskazane pliki z dysku lokalnego. 
Dolny pasek URL to miejsce do wpisania adresu internetowego pliku w sieci. Umożliwia to przeskanowanie pliku bez konieczności pobierania go na dysk. Get and upload potwierdza wybór i rozpoczyna proces sprawdzania pliku online.

Wielkość wskazanego pliku nie może przekraczać 20MB. Ograniczenie obowiązuje pliki z naszego dysku jak i z sieci.
Aktywować aplikację poza klikiem na ikonę można także po przez R-klik na wybranym pliku i wyborze Wyślij do/VirusTotal
W2k/XP/Vista/W7
strona domowa:    http://virustotal.com
pobieranie:    http://www.virustotal.com/advanced.html    http://virustotal.hispasecsistemas.netdna-cdn.com/progs/VTUploader2.0Setup.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz