sobota, 19 listopada 2011

JottiQ

Aplikacja usprawniająca testowanie obecnie 20 silnikami antywirusowymi online wybranych z naszego komputera plików o maksymalnej wielkości 25MB. Program oferuje skanowanie kilku plików jednocześnie z możliwością kolejkowania oraz ponownego skanowania. Dodawanie przeznaczonych do sprawdzenia plików odbywa się na trzy sposoby. Pierwszy za pomocą odpowiedniej ikony na pasku menu w oknie programu Add one or more files to the queue skrót Alt+A, drugi to metoda przeciągnij i upuść działająca również w przypadku zaznaczenia wielu obiektów, trzecia opcjonalna metoda to wywoływanie aplikacji po przez menu kontekstowe na wybranym do skanowania pliku. Ostatni sposób działa w wersji instalacyjnej. W wersji portable może zadziałać ale nie musi :). Prawdopodobnie w kolejnych wcieleniach tego uploadera zmieni się to na lepsze.
Wyniki skanowania otrzymuje się w w prawym oknie aplikacji będący podstawowym sposobem prezentacji lecz raport uzyskiwany przyciskiem w pasku nawigacyjnym Opens the scan results for this file in your browser F4  ładniej prezentuje się w oknie przeglądarki internetowej na stronie skanera Jotti z poziomu, której także można przeprowadzić skanowanie. Witryna dostępna jest w języku polskim.
JottiQ do pełnego prawidłowego działania na twoim komputerze może wymagać Microsoft .Net Framework 4 Client Profile i Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package x86 / x64

Zainteresowanych podobnymi uzupełniającymi formami wykrywania zagrożeń zapraszam do zapoznania się z VirusTotal Uploader oraz z listą skanerów on-line.

XP/Vista/W7
strona domowa:    http://whitehat.dcmembers.com/pages/software/jottiq.php
pobieranie:    http://whitehat.dcmembers.com/pages/software/jottiq/jottiq-releases.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz