piątek, 11 listopada 2011

SpyShelter Personal Free

Lekki i skuteczny antilogger dbający o prywatność i bezpieczeństwo użytkownika. Umożliwiający wytropienie złośliwego, szpiegującego oprogramowania.
SpyShelter w darmowej wersji posiada m.in następujące moduły: 
AntiKeyLoggin - uniemożliwia przechwytywanie znaków wpisywanych z klawiatury, klawiszy funkcyjnych i poczynań przy użyciu myszki
AntiScreenCapture - blokuje przechwytywanie zrzutów ekranu naszego komputera
AntiClipboardCapture - chroni schowek systemowy przed próbami przechwycenia zawartych w nim danych
AntiGetText - chroni przed kradzieżą tekstu za pomocą funkcji GetText
Ochrona Systemu (HIPS) - ochrania rejestr, RAM, nadzoruje zmiany podczas instalacji programów i sterowników, chroni przed wstrzykiwaniem bibliotek, modyfikacją danych rozruchowych, modyfikacją sterowników i usług oraz chroni inne wrażliwe elementy systemu zapobiegając zadomowieniu się złośliwego kodu mającego na celu przejęciu kontroli nad komputerem.

Program pozwala tworzyć reguły, białe i czarne listy, blokować ładowanie plików .DLL z dysków zewnętrznych, i sprawdzić plik wywołujący podejrzaną akcję silnikami antywirusowymi zawartymi na stronie VirusTotal -polecam spis antywirusów On-Line/
Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każdy monit świadczy o szkodliwości pliku przez który jest wzbudzany. Niemniej warto sprawdzać takie pliki i procesy, szczególnie te z mało mówiącymi nam nazwami i miejscami pochodzenia - aplikacja podaje całe ścieżki plików. Przykładem takiej sytuacji są np. komunikatory muszące odczytywać klawiaturę by spełniały swoją główną funkcję użytkową :)

Podczas modyfikacji autostartu programów, ustawień usług systemowych i innych związanych z ingerencją w system np. za pomocą STARTERA lub AUTORUNS mogą wystąpić problemy z wykonaniem polecenia ze względu na aktywną ochronę systemu w SpyShelterze. W tym przypadku może pomóc zgaszenie/wyłączenie opcji Ochrona/Ochrona Systemu ewentualnie wyłączenie naszego antyszpiega.

To co mogę uznać za wadę to niepełne tłumaczenie
(mimo, że program jest polski) oraz niedostępna w darmowej wersji funkcja AntiWebCamLoggera :) 
XP/Vista/W7          PL   
strona domowa:      http://www.spyshelter.com/
pobieranie:     http://www.spyshelter.com/download.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz