piątek, 23 sierpnia 2013

fotor.com

Webowe wcielenie programu Fotor. Wersja przeglądarkowa nie/stety nie jest stuprocentowym odzwierciedleniem możliwości edytora z instalki. Korzystając z programu w przeglądarce otrzymujemy garść dodatkowych usprawnień i możliwości dzięki którym zdjęcia nabiorą nowego wyglądu pogłębiając wrażenia u oglądającej je osoby :) Możliwości Fotora w postaci online pewnie bardziej zadowolą użytkowników lubujących się w przyozdabianiu grafik w ramki i napisy. Co prawda opcja dodawania napisów ponoć występuje w wersji kafelkowej dla Windows8 lecz tejże nie udało mi się zainstalować mimo usilnych starań ;) Jak wspomniałem jedną z cech fotor.com jest bogatsza baza różnorakich ramek w tym imitujących koronki - więc jeśli komuś zależy na takim wzmocnieniu wrażeń płynących z oglądania to w ciemno polecam :) Kolejnym odróżniającym dodatkiem jest spora i zróżnicowana baza przyozdobników nazywanych klipartami/Clipart. I jest ich sporo, bo ponad 1200 w 15 grupach. Liczba robi wrażenie mimo, że mała część z nich się powtarza. Wielu ucieszy również zasygnalizowana opcja dodawania tekstu. Napisy podobnie jak kliparty można obracać, zmieniać ich barwę i transparentność. I tu kolejna niespodzianka. Dla użytkownika oddano prawie 300 krojów pisma. Poza tymi "szaleństwami" nie zabrakło podstawowych umiejętności jak manipulowanie kolorami, kadrowanie i zmiana rozmiaru.
Wersja instalacyjna oferowała udogodnienie dla tworzenia kolaży. Nie zabrakło tego także i w wersji webowej lecz w formie znacznie rozwiniętej. Do zabawy dostajemy 80 szablonów plus kreator zawierający w 9 grupach 250 fantazyjnych kształtów komórek do umieszczenia w nich zdjęć. Fajna sprawa ponieważ umieszczając ich kilkadziesiąt w projekcie kolażu nie spotkałem się z odmową umieszczenia kolejnych, a zarazem wszystkie można obracać i nadawać im odpowiednią przeźroczystość. Oczywiście i w tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie zastosować własne tło gdyby żadne "fabryczne" nie zaspokoiło gustu twórcy:).
Modułem niespotykanym -jeszcze- w wersji instalacyjnej Fotor jest Photo Cards umożliwiającej wstawianie dowolnych fotek w gotowe karty, pocztówki. Wszystkie propozycje znajdują się w 7 grupach posegregowanych w zależności od tematyki i okoliczności na: Dzień Ojca, Dzień Matki, kartki Bożonarodzeniowe, podziękowania, urodzinowe, wakacyjne i z okazji Walentynek.
Na koniec pozostaje opcja tworzenia obrazów HDR, którą uważam za najmniej przyjazną z całego zestawu instrumentów oferowanego przez Fotor ;].

Do zrzutów wykorzystałem zdjęcia pani Ani.


strona:   http://www.fotor.com/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza