czwartek, 12 września 2013

AnVir Task Manager Free

Program służący głównie do nadzorowania i zarządzania systemem. Lecz odnajdziecie w nim także opcje do tzw. tweakowania, pobieżne informacje o sprzęcie oraz elementy mogące zwiększyć bezpieczeństwo.
Więc co daje AnVir? Jak rozszerzy wiedzę użytkownika i w jakim zakresie pozwoli jemu na ingerencję w dziecko Microsoftu? Dzięki tej aplikacji /występującej również w wersji portable/ dowiecie się dosyć szczegółowo co budzi się do życie przy starcie komputera z możliwością wyłączenia tego co uznacie za niepotrzebne. W razie wytropienia pasożyta wysłanie zapytania do witryny VirusTotal o którego uploader aplikacja została wzbogacona. Z zakładki Procesy dowiecie się o aktualnie uruchomionych... procesach równie szczegółowo jak w przypadku wyszczególnionych w Autostart. Każdy z nich można szybko zaczarować, by uruchamiał się z systemem oraz tradycyjnie dla AnVir wywołać z menu kontekstowego wyszukiwanie informacji w internecie o zaznaczonym elemencie. Nie wspominam o standardowych opcjach dla menadżera zadań jak zabijanie procesów czy ustawienie priorytetu.
Usługi jest  zakładką skrywającą to co znajdziemy w Usługach systemowych Windows. Może się przydać jeśli nie używamy np. drukarki w celu wyłączenia najczęściej w takim przypadku niepotrzebnego procesu. Warto jednak nie szaleć z wyłączaniem usług, a dobrze zapoznać się z opisem roli jakie pełnią, by nie pozbawić się bądź co bądź najczęściej w pełni przywracalnej funkcjonalności systemu.
Innymi oferowanymi cudami jest moduł Tweaker for Windows z pokaźną listą ustawień dla pulpitu, menu, folderów itp. Niestety nie spolszczony, a co za tym idzie wymaga zdwojonej ostrożności ;] Sympatyczna jest możliwość dodatnia własnego tekstu wyświetlanego podczas ładowania systemu działająca na XP bez zarzutu - sprawdzone. Osobiście jednak nie ulegałbym nadmiernemu czarowi modułu i nie szarżował przy pomocy tego tweakera eksperymentując na Windowsach 7 i 8 ;]
AnVir posiada także dziesiątki skrótów do standardowych informacji oraz ustawień systemowych co jest pomocne dla osób przesiadających się na nowsze wersje Windows. Odnajdziemy niemal w jednym miejscu skróty do ustawień aktualizacji, klawiatury, ustawień regionalnych i językowych, harmonogramu, kont użytkowników, opcji folderów, ustawień sieciowych, właściwości systemu i informacji, elementów menadżera urządzeń czy centrum zabezpieczeń i do folderu z ciasteczkami.
Osoby lubiące posiadać w trayu ikony donoszące o temperaturach, użyciu dysków i pamięci też znajdą małe pocieszenie. Niestety bardzo daleko tej funkcji do możliwości Glint.

Podobne programy warte porównania i niejednokrotnie górujące nad opisywanym to Autoruns, Starter, System Explorer, HWiNFO


W2k/XP/Vista/W7/W8            P
strona domowa:    http://www.anvir.com/
pobieranie:   http://www.anvir.com/download.htm 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz