niedziela, 23 września 2012

System Explorer

To świetna i rozbudowana aplikacja o dużych możliwościach. W skład jej wchodzą moduły/narzędzia ułatwiające zarządzanie systemem oraz serwujące informacje o poszczególnych plikach, procesach, połączeń  sieciowych oraz wykorzystaniu zasobów komputera jak chociażby zużycie procesora, pamięci, łącza. Opcje pozwalają również na szybkie zbadanie skanerami on-line VirusTotal.com i VirusScan.jotti.org aktywnych aplikacji, sterowników i bibliotek pod kątem zainfekowania. Twórcy tego dzielnego menadżera udostępniają  internetową bazę danych zawierającą ~14 milionów zagadnień. Sprzężona z programem daje szybki dostęp do informacji o plikach i procesach pozwalając na wykrycie niechcianego w systemie gościa.

System Explorer składa się z 18 modułów. Część z nich to:
Zadania: spis aktywnych aplikacji, to samo co w systemowym menadżerze w zakładce Aplikacje
Procesy: uruchomione procesy, podobnie jak w menadżerze systemowym z tą różnicą, że z większa ilością opcji uzyskiwanymi informacjami o procesach.
Połączenia: połączenia sieciowe
Autostart: zarządzanie autostartem
Sterowniki: jak nazwa wskazuje:)
Usługi: dostęp do usług systemowych wraz z zarządzaniem nimi, to samo co Uruchom/sevices.msc
Wydajność: graficzne i liczbowe przedstawienie zasobów komputera znane z zakładki Wydajność w standardowym menadżerze zadań lecz ciut mocniej rozwiniętego;)
Networking: pokazuje wykorzystanie łącza i ponownie w lepszej formie zaprezentowane niż w systemowym menadżerze pod zakładką Sieć
Deinstalatory: tu mamy możliwość odinstalowywania programów lecz do tej czynności polecam inny program Revo Uninstaller Free
Dodatkowe informacje: moduł dostarcza szerokich informacji na temat systemu, a są to m.in: klucz Windows, ustawienia z Opcje regionalne i językowe, info o kodekach audio i wideo, zainstalowane czcionki z ich prezentacją, spis bibliotek, występujące rozszerzenia plików

Innymi opcjami o które wzbogacono owe umiarkowanie łase na zasoby (5-10MB RAM) oprogramowanie to czyszczenie pamięci i możliwość ustawienia go w zamian za systemowy menadżer zadań.
Ponadto System Explorer posiada skróty do siedmiu windowsowkich narzędzi systemowych: Menadżer Zadań, Defragmentacja dysków, Zarządzanie komputerem, Zarządzanie polityką grup, Monitor wydajności, Lokalne ustawienia bezpieczeństwa, Zarządzanie usługami, Usługi komponentów. Oczywiście  to szału nie stanowi lecz warto wspomnieć:).
Do pobrania także w wersji portable.

W2k/XP/Vista/W7         PL 
strona domowa:    http://systemexplorer.net/
pobieranie:   http://systemexplorer.net/download-type.php
pobieranie dla W2k:   http://systemexplorer.net/download-old.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz