poniedziałek, 10 stycznia 2011

F.lux

Mały program chroniący wzrok użytkownika komputera. F.lux dostosowuje temperaturę barw i jasność wyświetlanego pulpitu i wszystkiego co na nim się dzieje do pory dnia oraz rodzaju oświetlenia w pomieszczeniu. Do pełni szczęścia brakuje w moim odczuciu mierzenia natężenia światła w pomieszczeniu i chociażby dodania do źródła oświetlenia żarówek wolframowych :). Mimo tej nie dogodności rzeczywiście da się odczuć pozytywna różnicę. Wiele osób dbających o oczy, wzrok zachwala program. Program nie powinien być aktywny w chwilach gdy zajmujemy się istotną dla nas obróbką grafiki lub zdjęć z powodu przekłamania kolorów wynikających z idei jego działania. Aplikacja dysponuje opcją szybkiego przywrócenia pierwotnych cech pulpitu czekając w zasobniku na ponowną aktywację. Dla prawidłowego działania musimy wprowadzić współrzędne geograficzne miejsca przebywania oraz rodzaj sztucznego oświetlenia z jakiego korzystamy w danej chwili. Jeśli chcecie samodzielnie ustawić parametry z pominięciem pór zachodu i wschodu słońca oczywiście czynić tego nie trzeba.


Dla zmiany lokacji postępujemy następująco:
1. W oknie głównym programu klikamy Change Settings
2. Odnajdujemy pkt.2 z lokacją i naciskamy Change 
3. W oknie, które się ukaże wpisujemy nasze współrzędne i zatwierdzamy. Jeśli są nam nie znane przechodzimy dalej przez wciśnięcie Locate
4. W przeglądarce która się uruchomi z stroną powiązana z programem w pasek nad mapą wpisujemy miasto oraz kraj w którym jesteśmy.
5. Kopiujemy współrzędne pod mapą i wklejamy w pasek okna  o nazwie "Where am I ?" i OK.XP/Vista/W7   
strona domowa:   http://www.stereopsis.com/
pobieranie:   http://stereopsis.com/flux/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz