czwartek, 2 czerwca 2011

Browzar

Przeglądarka internetowa wymagająca obecności w systemie silnika Internet Explorer dzięki czemu zawdzięcza swoje niewielkie rozmiary 222 kB. Nie wymaga instalacji dzięki czemu uruchamiać można ją bezpośrednio z klucza USB. Program skupia się na prywatności użytkownika kasując/zacierając za sobą wszelkie ślady użytkowania podczas wyłączania programu a przynajmniej próbuje tak czynić :). Browzar występuje w trzech odmianach kolorystycznych, każda jako oddzielny plik. Program nie oferuje zbyt wielu opcji. Wręcz jest w nie ubogi - i to bardzo. Dodatkowo liczyć się trzeba z faktem, iż można trafić na strony nie dokońca prawidłowo wyświetlane. Nie jest to przeglądarka do codziennego korzystania a raczej do sporadycznego z miejsc, którym mniej ufamy lub w pracy :)
Wielu przeciwników zarzuca jej wykorzystywanie silnika Internet Explorera - Trident, oraz "niechlubną" historię przeglądarki typu Adware. To drugie wynika z kiedyś przypisanej na stałe strony startowej. Na chwilę obecną sytuacja wygląda lepiej i użytkownik ma szansę zmienić ją na dowolnie przez siebie wybraną. W internecie trafić można jeszcze na stare opisy Browzera mówiące o braku obsługi zakładek oraz menu kontekstowego. Czas płynie i uległo to zmianie, poprawie. Dzisiaj już swobodnie korzystać można z tych funkcjonalności.
Przeglądarka mimo korzystania z zainstalowanego w systemie silnika Trident nie pozostawia po sobie śladów w postaci np.ciasteczek, historii i plików JAVA. Kasowanie nie powinno obejmować plików tych zgromadzonych przez Internet Explorer. Co ciekawe twórcy zapewniają o bezpiecznym usuwaniu tych plików po przez: nadpisywanie zerami, zastępowanie losowymi danymi, kilkakrotną zmianę nazwy aż w końcu skasowanie.W2k/XP/Vista/W7
strona domowa:   http://www.browzar.com/index.html
pobieranie:   http://www.browzar.com/download/index.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz