środa, 16 stycznia 2013

Animosaix

Przyjemny program jednocześnie do automatycznej zmiany tapety i generowania animowanego wygaszacza z wybranych zdjęć znajdujących się w komputerze. Wszystko to z wykorzystaniem efektu mozaiki na której program bazuje. Szczególnie atrakcyjnie prezentującej się w formie wygaszacza gdy to przechodzimy jako widz z obrazu w obraz przetwarzanego w mozaikę z naszych zdjęć... by tak brnąć coraz dalej i głębiej :) Mamy do wyboru trzy tryby działania Animosaix: jako wygaszacz, jedynie jako zmieniacz tapety pulpitu co określony interwał lub pełnienie obydwu funkcji równocześnie. Dla tapet przygotowano 14 efektów przetwarzania grafik i pięciostopniową skalę wielkości/intensywności mozaiki/efektu. Autor zaleca wskazanie folderu/albumu z minimum 16 zdjęciami. W przypadku klasycznej mozaiki okazuje się to zbyt mało. W tej sytuacji lub gdy nie wskażemy własnych zasobów program wspomaga się własną kolekcją znajdującą się w folderach pod adresami: C:\Program Files\Animosaix\ Samples3\Mosaics oraz C:\Program Files\Animosaix\ Samples3\Photos. Czasami mimo wskazania zasobnego w grafiki katalogu możemy stwierdzić, że nie zostają wyświetlone. Wówczas należy sprawdzić ustawienie w ramce Wallpaper Use only photos with the same orientation as my desktop.
W menu kontekstowym ikony programu znajdującej się w trayu odnajdziecie kilka dodatkowych opcji: zatrzymanie aktualnej tapety, ręczny wybór obrazka spoza zdefiniowanego katalogu wraz z niewyszukaną edycją, wybór filtru/stylu wyświetlanych tapet i wielkości mozaiki, odświeżenie tapety czyli zmiana nie czekając na upłynięcie zadeklarowanego czasu i uruchomienie wygaszacza. Znaczącej zasobożerności nie zauważyłem. Najwięcej co spostrzegło mojego oko to 48MB - przypuszczam uzależnione to jest od ilości wskazanych grafik. Do wad zaliczyłbym niewielki podpis producenta w górnym prawym roku tapety. Wymaganie połączenia z internetem podczas instalacji co jest trochę absurdalne według mnie. Odmowa równoznaczna jest z jej przerwaniem. W trakcie kontynuacji skrycie upomina się jeszcze kilkakrotnie o sieć lecz na szczęście resztę prób połączeń można odrzucić co zalecam. Upewniłem się sprawdzając instalator jednym z  multiantywirusów online i otrzymałem wynik... plik czysty. Oto raport skanowania  By zachować spokój ducha możecie po instalacji zablokować zapędy Animosaixa w zaporze sieciowej - co także uczyniłem :) Przynajmniej do czasu wyjaśnienia się sprawy kontrowersyjnej strony mickyfastdl. com Adres ten możecie także sprawdzić na własną rękę skanerem webowym VirusTotal  Może to wszystko jest jedynie fałszywym alertem. Czekam na odpowiedź od twórców:)

AKTUALIZACJA:
Gdyby ktoś otrzymywał ostrzeżenie o podejrzanej/słabej reputacji stronie (nie pliku!) z programów zabezpieczających - jak na razie spotkałem się tylko w przypadku ESET NOD32 - podczas kolejnych połączeń  (poza pierwszą) w trakcie instalacji to poniżej cytuję odpowiedź, którą otrzymałem od twórców po zgłoszeniu problemu. W przekładzie na polski będzie to mniej więcej tak
"Komunikat z ostrzeżeniem, który dostajesz jest związany z aplikacją innego producenta którą oferujemy. Możesz pominąć jej instalację w następnym kroku. Jest to najprawdopodobniej fałszywy alarm i możesz ją bezpiecznie zainstalować. Poproszę naszego partnera aby zajął się tym komunikatem. "  
Czyli jak radziłem. Kto ma obawy niech dopuszcza do sieci Animosaix tylko ten jeden raz, wymagany na początku instalacji. Reszta jest bez znaczenia dla funkcjonalności. Ale temat oczywiście będę drążył:) Leci kolejne pytanie do twórców.XP/Vista/W7
strona domowa:    http://www.animosaix.com/
pobieranie:    http://www.animosaix.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz