niedziela, 19 czerwca 2011

Soluto

Anty-frustracyjny program mający na celu wspomóc użytkownika komputera w przyśpieszeniu startu systemu. Po instalacji Soluto i restarcie narzędzie przedstawia czasy uruchamianych aplikacji z Windowsem. Dzięki temu oprócz wskazań który zamulacz programowy opóźnia uruchomienie komputera czasami dowiedzieć się można o nie chcianych aplikacjach startujących w tle... w tym także o tych które oficjalnie wyłączyliśmy z autostartu a mimo to są w nim nadal obecne. Takim softem jest np. RUBotted  Dzięki rosnącej społeczności Soluto dostajemy dostęp do wiedzy w przypadku wystąpienia problemów z jakimiś aplikacjami, jak je rozwiązano oraz ile procent użytkowników danego elementu się pozbyło. Narzędzie posiada nowoczesną, atrakcyjną szatę graficzną. Niemniej nadal jest w fazie testowej przez co dla jednych jak np.dla mnie jest świetnym narzędziem do okresowego sprawdzenia systemu, a dla innych z odmiennymi konfiguracjami sprzętowymi może być softem kulejącym w trakcie użytkowania. Jednak warto spróbować i się przekonać osobiście. 
W nowej wersji dodano możliwość częściowego zarządzania przeglądarkami Intrenet Explorer, Firefox i Chorme Googole sprowadzające się do wł/wył toolbarów, pluginów oraz ustawiania stron startowych. Osobiście uważam dodatek ten za zbyteczny, rozdrabnianie się i odchodzenie od pierwotnego przeznaczenia Soluto :) 
Po zapoznaniu się z wynikami i ewentualnych zmianach mających przyśpieszyć uruchamianie Windowsa program można śmiało wyłączyć z autostartu lub po prostu odinstalować. Bezapelacyjnie proponuję odinstalowanie. Wyłączenie z autostartu bywa kłopotliwe a nawet może pociągnąć za sobą poważne problemy z systemem. Są osoby które krytykują aplikację za łączenie się z siecią. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek obawy z tym związane może odłączyć internet na czas działania narzędzia. Liczyć się jednak musi z brakiem podpowiedzi płynących z bazy wiedzy społeczności korzystającej z Soluto.

XP/Vista/W7
strona domowa:   http://www.soluto.com/About/
pobieranie:   http://www.soluto.com/Download/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz