niedziela, 18 grudnia 2011

NetMeter

Łatwy programik do podpatrzenia prędkości z jakimi pobieramy i wysyłamy dane w sieci. Nie trzeba pewnie przypominać co oznaczają oznaczenia DL(pobieranie) oraz UL(wysyłanie) :). Opcje programu pozwalają m.in na ustawienie wygodniejszych dla  użytkownika jednostek mierzenia prędkości przesyłu danych, ustawienie transparentności, startowania aplikacji wraz z Windows, zmianę kolorów i fontów oraz aktywację alarmu w przypadku przekroczenia limitów ściągania/wysyłania/i ich sumy dla dnia/tygodnia/miesiąca. Poza szybkościami NetMeter zlicza ogólną sumę przesłanych nam i od nas danych również dla jednego dnia, tygodnia oraz miesiąca co może być pomocne w określeniu przybliżonej dla nas wielkości pakietów danych np. dla okresu jednego miesiąca. Soft ten niestety prawidłowo działa włącznie do Windows XP. Na Viście mogą występować problemy o których uczciwie wspomina sam programista.
Program pozwala monitorować również łącze bazujące na modemie USB m.in tych od znanych operatorów sieci komórkowych. Aby uniknąć ciągłęgo zaglądania do ustawień proponuję wybrać Options/NetMeter Options/Network interface to monitor/All Interfaces.
Kilkakrotnie spotkałem się krytykowaniem tego typu programów przez dostawców internetu, ponieważ najczęściej wskazywały na ich niekorzyść :) Jednocześnie oferowali sprawdzanie prędkości na komputerach w biurach obsługi klienta itp :) Może odzwierciedlać rzeczywistość lecz nie musi. Dlatego starajcie się o udowadnianie prędkości u siebie jako klienta końcowego, abonenta, nie w biurach dostawcy gdzie do testowania i "udowadniania" szybkości  może służyć "podrasowane" łącze lub najzwyczajniej w świecie nie odpowiadające waszemu abonamentowi :)


98/Me/W2k/XP
strona domowa:   http://www.metal-machine.de/readerror/index.php?page=13
pobieranie:    http://www.metal-machine.de/readerror/index.php?action=tpmod;dl=cat1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz