poniedziałek, 2 lipca 2012

Home Key Logger Free Edition

Coś dla ludzi pragnących wiedzieć co jest wstukiwane z klawiatury komputera. Program przechwytuje wpisywane znaki oraz nazwy otwieranych okien. Logi niekiedy wymagają szczypty dedukcji dla ich prawidłowej interpretacji, niestety nie jest to płatny MiniMonitor :) Program pozwala na usunięcie z traya swojej ikony poprzez wykonaniu na niej R-klika i wyborze Hide icon oraz wpisanie do autostartu. Jak wspomniałem do czynienia mamy z prostym wariantem keyloggera. Brak w nim opcji wysyłania logów na adres poczty elektronicznej oraz tworzenia zrzutów ekranu. Z pomocą przyjść mogą takie darmowe programy jak Zrzutek robiący "ciche" zrzuty i E-Kontroler posiadający opcję przesyłania dowolnego pliku tekstowego na wybrany e-mail:). Z racji sposobu działania HomeKeyLogger wykrywany jest przez niektóre antywirusy w związku z czym chcąc zachować go na dysku i dbając o jego niewidzialność konieczne może się okazać stworzenie reguły/wyjątku w programie antywirusowym. Po wtóre "niestety", nasz domowy szpieg jest łątwy do zdemaskowania bijąc po oczach swoim procesem KeyLogger.exe w menadżerze zadań. Ponieważ wersja 2.0 miewa problemy z zapisem w logach polskich znaków dodatkowo zamieszczam link do wersji 1.70 tej przypadłości nie posiadającej.
Do obrony przed tego typu aplikacjami proponuję darmowy SpyShelter :)

98/W2k/XP
strona domowa:    http://spyarsenal.com
pobieranie v.2.0:   http://www.spyarsenal.com/download.html
pobieranie v.1.70:  http://hostuje.net/file.php?id=d189b392ed2b916a7f674a2e187eb966

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Skuteczne i wystarczający soft w obliczu niewymagającego lub zielonego "przeciwnika". Warto być ostrożnym przy logowaniu się z obcych komputerów.

   Usuń
 2. Również zainteresował mnie tn program:)
  Powiem szczerze, że nie wiedziałem wcześniej o jego istnieniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. może mi ktoś powiedzieć, czy ten program może zainstalować się sam na komputerze (zdalnie, np poprzez ściągnięcie jakiegoś programu) czy tylko poprzez zainstalowanie go "ręczne" ?:-)

  OdpowiedzUsuń