wtorek, 10 stycznia 2017

Phixr

Zaskakująco dobry edytor zdjęć online wbrew pierwszemu wrażeniu jakie można odnieść. Po chwili od zanurkowania w opcjach zaczyna się rozumieć jak mylne niesie ze sobą odczucia zabytkowa szata graficzna. A im głębiej w las tym więcej drzew czyli tych, nooo.... możliwości edycji zdjęć.


Zagłębiając się z Phixr'a co rusz odkrywamy jego możliwości edycyjne. Udostępnione filtry i inne czarodziejskie ozdobniki podlegają szerokiemu wachlarzowi modyfikacji, ich składowych. Aż dziw bierze ile tak niepozorne na pierwszy rzut oka narzędzie ma do zaoferowania poza przycinaniem, kadrowaniem, obracaniem i również co trzeba napisać... poziomowaniem zdjęć, pijanych horyzontów.


Z jego magicznego wora przyborów do zajęć plastycznych wyciągniemy sporo ciekawych, mało lub wcale niespotykanych efektów w tej klasie darmowych edytorów graficznych. Chociażby mocno konfigurowalne efekty rozmazywania wybranych obszarów zdjęcia czyli tzw. focus, blur i soften. Z jednoczesnym wyborem naprawdę z sporej ilości "zachowań" tła z wyborem efektu warstwy.


Tak, tak... efekty warstwy dotyczy niemal wszystkiego co można dodać do grafiki. Wszelkie ornamenty, ramki, tła, napisy. Filtry można potraktować tym parametrem włącznie z poziomem transparentności. Dla przykładu podam, iż bardzo fajny instalacyjny program graficzny Paint.Net posiada 14 właściwości warstwy, a Phixr 21 :)


Przy pomocy tego edytora szybko się zmajstruje kartkę np. na Halloween, Dzień Matki, gratulacyjną, Dzień św.Patryka, Wielkanoc, Nowy Rok, czy Walentynki. Nałożenie odpowiedniego gradientu jest równie przyjemne i proste. A to za sprawą nieprzeciętnego wyboru oraz możliwości modyfikacji. Dzięki szablonom intelektualnie nie nadwyręży też stworzenie kalendarza. Jednak do poważniejszego projektu rekomenduję kreator kalendarzy offline TKexe


Autorzy edytora nie zapomnieli i o twórcach, miłośnikach elektronicznego przesyłania myśli głównie przez portale społecznościowe, prawd życiowych, własnych przemyśleń oraz egzystencjalnych przekazów. O humorystach i propagandzistach :) Dla nich wyposażono Phixr'a, w szablony umożliwiające błyskawiczne stworzenie klasycznego mema, coś na wzór demotywatora oraz garść komiksowych chmurek.


Domowi artyści graficy również odnajdą coś dla siebie. Przygotowano sporo elementów dekoracyjnych dla zdjęć. Z pewnością ucieszy bogata baza konfiguracyjnych ramek np. z płomieni, baniek mydlanych, serc, kwiatów, płatków śniegu, imitujących szkło i refleksów na nim, wyświechtane ale ciągle jare imitacje kliszy filmowej i bardziej "nienazywalne" abstrakcje.


Podobnie obszerny jest dział z nakładkami/teksturami/tłami. Tutaj nazwanymi Overlays :)
Dzięki nim dodamy efekt puzzli, orbów, ścian, papieru, trawy, wody, tęczy, EKG, matrixa, kilka fikuśnych fantazji świetlnych i wzbogacimy malowidło oczywiście czym... serduszkami i kwiatkami ;p Arsenał dekoratorski, wraz z symbolami. Można ciut wzbogacić podając e-mail. Dziwna praktyka zważywszy, że trzeba czynić to za każdym razem i dla każdego rodzaju upiększaczy osobno:)


Cichą, a zarazem bardzo pożyteczną zaletą edytora Phixr jest odczytywanie pozycji GPS zapisanej w metadanych zdjęcia oraz odwrotnie. Zapisywanie lokalizacji, geotagu w exif zdjęcia. Wszystko odbywa się w sposób bezstresowy. Nie trzeba nawet znać współrzędnych :) Operacji dokonuje się przy pomocy okna z mapą oraz kilku klików :) Według mnie to super pomysł!


Uwagi:
Grafiki zbiorcze wykonano za pomocą Indeksy Zdjęć
Więcej dobrych edytorów grafiki online TUTAJ
Wykorzystane zdjęcie z Pixabay

strona domowa PHIXR:     http://www.phixr.com/   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza