piątek, 27 stycznia 2017

Oddcast Text-To-Speech

Syntezator mowy z przyzwoitą jakością w języku polskim. Jakość mowy jest o cały i pół kosmosu lepsza od oferowanych przez systemowe syntezatory wciśnięte w Windows. Gdzie w starszych wersjach brzmią jak zepsuty robot, a w W10 głos Adama symuluje człowieka w delirium tremens lub co najmniej na porządnym kacu.


Jest to syntezator typu TTS - Text to Speech. Czyli gada to co się napisze... aż do 180 znaków.
W miarę przyzwoicie jak na sztuczną inteligencję odzwierciedla podstawowe znaki interpunkcyjne i akcentuje wypowiedzi. Porównać można by go realnością mowy do syntezatora języka polskiego z Googlowskiego tłumacza online. Google jest wierniejsze rzeczywistości i podobnie jak jemu... zdarzają się paskudne odzwierciedlenia ludzkiej mowy :)


Niedoskonałości raniące ucho wynagradzają udostępnione efekty, których w cyfrowej lektorce konkurencji z G brakuje. Jest to 9 ciekawych dodatkowych filtrów: Echo, Reverb, Speed, Duration, Pitch, Flanger, Phase, Whisper i Bullhorn.
Baza programu to obecnie 30 języków. Najczęściej na każdy przypada po kilku lektorów. Do naszego języka oddelegowano trzech. Do angielskiego 29 uwzględniając jego odmiany US, UK, AUS, SCT, IRL, RSA, IND. Nieźle, nie? :)


Aby w pełni skorzystać z możliwości syntezatora należy wykorzystać któryś z dostępnych snifferów. Osobiście przy takich okazjach korzystam z tego wbudowanego w przeglądarkę Maxthon3. Niestety nie umożliwiono bezpośredniego zapisania pliku dźwiękowego na dysk. A dzięki temu trud twórczy nad np. charakterystycznymi dzwonkami dla każdego dzwoniącego z osobna nie pójdzie na marne :) Pliki syntezatora są w formie MP3.


Na koniec garść przykładów jak radzą sobie wirtualni bit lektorzy. Oczywiście tych fatalnych nie przedstawiam. Linki prowadzą bezpośrednio do "generatora" syntezatora i otwierają się w osobnym oknie.

przykład 1      przykład 2     przykład 3     przykład 4
przykład 5     przykład 6     przykład 7     przykład 8
przykład 9     przykład 10   przykład 11   przykład 12


Strona syntezatora:    http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza