czwartek, 29 grudnia 2016

FotoJet

Internetowy edytor zdjęć oraz kreator projektów artystycznych. Narzędzie należy do grupy średnio-wyższej - zabrzmiało, nie? :) edytorów online oferujących darmowemu użytkownikowi zadowalającą ilość przyjemnych, niepłatnych filtrów i innych elementów do zabawy grafiką.


W wielu przypadkach przy odrobinie sprytu (kadrowanie) i spostrzegawczości, w przypadku dobierania fontów, można pozbawić zdjęcie naniesionego logo FotoJet'a po wykorzystaniu płatnego efektu lub użyć fonta domyślnie dostępnego po wykupieniu subskrypcji (sposób dokonania wyboru). Zapewne niebawem "udoskonalenia" te zostaną poprawione przez twórców :)


Dzięki zasobowi dostępnych opcji FotoJet pozwala na znaczącą ingerencję w grafiki. Szczególnie tym którzy lubują się w osładzaniu zdjęć ornamentami, ramkami, clipartami i ozdobnymi napisami. Ale nie tylko. Wór darmowych prezentów tego małego kombajna graficznego skrywa kreatory z gotowymi szablonami pozwalającymi stworzyć plakaty, ulotki i nagłówki do profili: Facebook/ Youtube/ Twitter/ Tumblr.


Dział COLLAGE poza wyświechtanymi standardowymi układami 2D z podziałem na ilość komórek/zdjęć wzbogacono o szablony 3D, Modern, Art i Creative.
Gdyby to było za mało ma do zabawy szablony:
Fun Photo - czyli dorabianie postaciom innej "gęby".
Magazine - by przez chwilę poczuć się znanym Ktosiem.
Comic - szablony ułatwiające kreację krótkich komiksów z własnych zdjęć i kwestii.
Photo Card - z okazji różnych świąt, urodzinowe, Halloween, z podróży i dyplomów.
Frame - wiadomo o co chodzi, lecz w tym dziale bardziej "na wypasie" niż w edytorze głównym :)


FotoJet poza tymi wszystkimi czarami i bajerami potrafi również wykonać bardziej przyziemne zadania. Radzi sobie z kadrowaniem, zmianą rozmiaru, rotacją, ekspozycją (jasność, cienie, kontrast), kolorami (nasycenie, temperatura oraz odcień - TINT). Niestety inne wskaźniki jak np. Vignette, a przede wszystkim Focus i Color Splash użyć za free można lecz pogodzić trzeba się z krzyczącym oznaczeniem w narożniku "FOTOJET Exclusive for Subscribers" :)


Kilka cech edytora w liczbach:
  • ~85 ciekawych fontów w tym 55 free
  • ~66 efektów/filtrów w tym 40 za darmoszkę
  • ~574 artclipy w tym 292 bezpłatnych
  • ~55 mniej lub bardziej konfigurowalnych ramek, w tym 34 darmowych
  • ~395 szablonów do kolaży w tym 195 za friko... niektóre naprawdę ciekawe
  • ~185 kartek okolicznościowych w tym 101 nieodpłatnych np. z okazji Dnia Matki/Ojca, urodzin i szczególnie fajnych... Halloween :)

Potężną zaletą niemal wszystkich szablonów jest "interaktywność" większości ich elementów. Czyli przeważnie wszystkie ornamenty, ozdóbki i napisy są podatne na zmiany położenia, kolorów jak i zupełnej podmiany na inne lub usunięcie. Na darmowych szablonach bywa umiejscowiony prosty, krótki napis "FOTOJET". Nie ma problemu, by go wyedytować lub unicestwić.


Po więcej narzędzi graficznych online zapraszam TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz