poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Listary

Bardzo szybka wyszukiwarka katalogów i plików znajdujących się na dysku. Narzędzie z grupy programów nazywanymi Launcher-ami, której przedstawicielem jest także Launchy.
Poza nieporównywalnie szybszym odnajdywaniem elementów niż za pomocą systemowego Szukaj. Listary także otworzy wskazane przez niego katalogi i uruchomi pliki wykonywalne. Na pocieszenie za brak możliwości przechodzenia z jego poziomu do stron internetowych otrzymujemy ciekawe opcje mało spotykane w innych przedstawicielach tego gatunku. Należy do nich m.in dodawanie do Ulubionych wskazanych folderów i plików dodatkowo przyśpieszając dostęp do zawartych w nich danych, wybór położenia wyświetlania się okna programu względem okna głównego, podręczną historię ostatnio odwiedzanych folderów podobnie jak -Ulubione- w miejscu okna roboczego Listera umożliwiającym szybki do nich dostęp, pokazywanie rozszerzeń plików w folderze, kopiowanie ścieżek do folderów i plików, szybki dostęp do Lini Komend - co akurat jest średnio potrzebne ;]
Wywołany wciśnięciem cyfry lub litery tytułowy wyszukiwacz ukazuje się w ostatnio otwartym, aktywnym oknie w przypadku ich braku na pulpicie lub w jednym z programów jak XnView czy Directory Opus. Gdyby kogoś to drażniło to ustawienia pozwalają na wyłączenia aktywowania okna Listary w katalogach, na pulpicie i poszczególnych programach z którym się domyślnie integruje. Inną formą przywołania jest skrót WIN+S przydający się w przypadku przebywania na stornie internetowej.


W2k/XP/Vista/W7/W8
strona domowa:   http://www.listary.com/
pobieranie:   http://www.listary.com/download

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz