sobota, 5 kwietnia 2014

ZSoft Uninstaller

Odinstalowywacz wzbogacony o funkcje mające pomóc zachować czystość na dysku komputera i w rejestrze systemu. Jedną lecz nie jedyną z mocnych cech programu jest analiza systemu przed i po instalacji dowolnej aplikacji. Zabieg ten dostarcza Uninstallerowi przydatnych informacji gdy zechcemy wyprosić taką aplikację z dysku/systemu/komputera :) Coś podobnego w formie nadzorowania instalacji istniało w dawnych wersjach polskiego czyściciela Odkurzacz. Jeśli nie wykonaliśmy analizy lub zaprosiliśmy niepotrzebny już nam program przed pojawieniem się na dysku ZSoft Uninstallera pozostaje wykonanie nadzorowanej deinstalacji po czym analizy w poszukiwaniu pozostałości po potencjalnym brudasie. Tytułowy odinstalowywacz także posiada opcję wyłapywania różnie zwanego niechcianego oprogramowania bad/crap ware. Lecz tu jak i w opcji wyszukiwania pustych folderów na cuda użytkowników nie nastawiam. A może po prostu takowych na moim pupilu nie ma:) Na szczególną pochwałę nie zasługuje też analiza startujących z systemem aplikacji... tu nie ma co nawijać makaronu na uszy... ta opcja jest po prostu baaaardzo słaba i lepiej tam nie zaglądać, bo nie ma po co. Gdy już poznasz szalone możliwości ZSoft Uninstallera w pozbywaniu się niechcianego oprogramowania i najdzie cię nuda to możesz zmienić kilka kolorów tła wybranych opcji :) Po co to, to nie mam kolorowego pojęcia.
Co do crapware program wyszukuje i docelowo niszczy takie nieprzyjazne twory jak: Alexa, Aureate, B3D Projector, BonziBuddy, CoolWebSearch, CyDoor, Gator, HostOL, HotBar, Internet Optimizer, ISTbar, KeenValue, MightyMax, msbbb, N-Case, New.net, OnFlow, Perfect Keylogger, PurityScan,, Radiate, SaveNow, ShopperReports, TIBS Dialer, Transponder, WeatherController,WebHancer, Xupiter, Zango... użytkownik może rozszerzyć listę o kolejnych drani. Jak przedstawia się skuteczność powyższej opcji nie stwierdzę ponieważ nie miałem do czynienia z przedstawicielami tej rodziny od czasów Wielkiego Wybuchu... i to tylko osobiście z Zango.
Odnośnie wartości odinstalowywawczych program wart polecenia i wypróbowania. Tym bardziej, że to program wyjątkowo mały, oszczędzający zasoby komputera.
Że trochę brzydki na obecne czasy? A co tam, ważny fakt dobrego spełniania swojej podstawowej funkcji, odinstalowywania.

Z tej samem grupy programów polecam REVO Uninstaller Free
W2k/XP/Vista/W7/W8.x         PL
strona domowa:    http://www.zsoft.dk/index/software_details/4
pobieranie exe:    http://www.zsoft.dk/index/software_details/4
wer. portable:    http://www.zsoft.dk/index/software_details/6

2 komentarze:

  1. Niestety, ani ZSoft Uninstaller ani RevoUninstaller nie znajdują Aska który jak wiadomo nie pojawia się w indeksie zainstalowanych programów i tkwi ukryty na dysku C.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sprawdzę dokładniej ten przypadek gdy będę miał nieszczęście mieć konfrontację z tym toolbarowym dziadostwem o imieniu Ask ;]

      Usuń