wtorek, 1 listopada 2011

Enemy Flag

"Enemy Flag to wieloosobowa, turowa gra strategiczna. Rozgrywki prowadzone są na dwuwymiarowych mapach a naszym zadaniem jest rozwijanie oraz obrona naszego państwa.
Do dyspozycji mamy kilka konstrukcji ekonomicznych, defensywnych oraz oczywiście ofensywnych. Naszym celem jest zniszczenia głównego budynku wroga którym jest ratusz, oraz obrona własnego. W zależności od ich ilości oraz obszaru państwa zyskujemy przewagę nad przeciwnikami.
Sama gra wydaje się bardzo prosta i w tym właśnie tkwi jej siła, gdyż pomimo małego skomplikowania rozgrywki potrzeba umiejętności logicznego myślenia, strategicznych a czasami nawet i zręcznościowych aby pokonać wymagającego przeciwnika.
Rozgrywka nastawiona jest głównie na pojedynki z innymi graczami po przez internet, aż do 16 osób jednocześnie, w tym pojedynki drużynowe. Dla samotnych łowców umieszczony został również tryb gry jednoosobowej z przeciwnikami komputerowymi."

Poznanie gry nie wymaga zbytniego angażowania szarych komórek, co innego sama strategia. Przystąpić do rozgrywki można niemal z marszu. Mimo to z pomocą przychodzi autor na stronie Instrukcja oraz w opcjach samej gry Manual.
To czego mi brakuje to wersji na "telefony", by móc powalczyć solo lub z oddalonym przeciwnikiem przez wi-fi np. w podróży:)

Gdyby komuś ponad 50 oryginalnych map było mało może pobrać z działu Dodatki kolejnych 170 :) Wówczas po rozpakowaniu pobranej paczki pliki .EFM trzeba przenieść do C:\Program Files\BBProject\Enemy Flag\data\maps i cieszyć się nowymi terenami walki :)

Jeśli lubisz strategiczne gry turowe zapoznaj się także z The Battle for Wesnoth


XP/Vista/W7          PL
strona domowa:    http://www.enemyflag.net/
pobieranie:    http://www.enemyflag.net/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz