niedziela, 8 stycznia 2012

Billy

Wybitnie minimalistyczny i bardzo szybki odtwarzacz muzyki bez  obsługi internetowych stacji radiowych. Stworzony do odtwarzania w tle podstawowych formatów dźwiękowych (WAV/MP3/OGG/FLAC), bez ryzyka ataku zachwytu nad kolorowymi wizualizacjami i skórkami - tychże po prostu brak jak i edycji tagów. Zaletami Billyego jest m.in szybkość ładowania katalogów nawet do 8x szybciej w porównaniu do Winampa i Media Playera, 100% kontrolowanie programu klawiaturą, wyłącznik czasowy komputera (Sleep Timer) Alt+T i małe wymagania sprzętowe.
Plik instalacyjny to zaledwie 665KB przy podobnie małym apetycie na RAM. Tym którzy zdobędą się na przyjaźń z aplikacją warto polecić poznanie skrótów klawiszowych. Podręczna lista z nimi znajduje się w Help/Additional functions pod skrótem F1 i rozszerzona wersja wraz z opisem programu oraz kilku zagadnień dotyczących obsługi grajka Help/Documentation na skróty to Crtl+F1.
Z początku może wydawać się, że użytkownik pozbawiony jest opcji tworzenia playlisty. Jednak tworzenie list odtwarzania nie jest problemem. Wrzucamy pliki mające nam uprzyjemnić czas do okna programu wykorzystując metodę przeciągnij i upuść lub za pomocą skrótów klawiaturowych i opcji zawartych w menu File. Teraz pozostaje tylko kliknąć Favorites/Add playlist to favorites Ctrl+D i nazwać listę. Wyboru ich dokonuje się w Favorites lub skrótami Ctrl+1, Ctrl+2... zależnie od ich ilości i pozycji w spisie. Dokładniejsze informacje o pliku wraz z tagami wyświetlają się po jego podświetleniu i wybraniu w Edit, R-kliku  File Info lub użyciu F2.
Billy nie jest opisywany jako aplikacja portable ale przeniesienie jego folderu z Program Files na pamięć przenośną nie powoduje większych problemów poza oczywiście nie działaniem stworzonych playlist pod innym komputerem ze względu na odmienne lokalizacje utworów :)95/98/Me/W2k/XP/Vista/W7 
strona domowa:    http://www.sheepfriends.com/?page=billy
pobieranie:    http://www.sheepfriends.com/?page=billy
tapeta:   http://digitalblasphemy.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz