niedziela, 15 stycznia 2012

UltimateDefrag

Darmowa wersja skutecznego i rozbudowanego defragmentatora dysków w atrakcyjny sposób przedstawiającego wyniki analizy. Przez kliknięcie dowolnego sektora na graficznie ukazanym talerzu dysku uzyskuje się dostęp do informacji. Między innymi o znajdujących się w nim danych oraz ścieżkach do plików z możliwością przejścia do folderów w których się znajdują. Program posiada opcję harmonogramu oraz defragmentacje MFT.

Niektóre z metod defragmentowania:

Folder/File name - porządkowanie katalogów i zawartych w nim plików według kolejności alfabetycznej.
Recency - układanie folderów/plików według dat ostatniego dostępu, czasu modyfikacji lub utworzenia. Pozwala umieścić dane od najpotrzebniejszych, najczęściej używanych do tych po które rzadziej się sięga na zewnątrz talerza dysku uzyskując w ten sposób szybszy do nich dostęp. Metoda polecana przez autorów w przypadku magazynów danych.
Fragmented Files Only - surowa defragmentacja danych bez optymalizacji.
Auto - inteligentna metoda defragmentacji z optymalizacją. Metoda wykorzystuje autorską technologię OptiSeek w celu automatycznego osiągnięcia jak najlepszej wydajności. W tym celu suwak w opcjach przy metodzie Auto powinien być ustawiony na Optimum. Ustawienie go w przeciwną stronę powoduje szybsze zakończenie pracy przez program kosztem osiąganej wydajności.

Program oferuje 5 metod defragmentacji w 35 kombinacjach. Dokładny opis programu znajduje się w Help/PDF Help... w postaci ciekawego dokumentu zawierającego także trochę teorii o pracy dysków HDD. Dokument po instalacji dostępny w C:\Program Files\DiskTrix\UltimateDefrag\UltimateDefragV1HelpFile.pdf . Po uruchomieniu UltimateDefrag może zaszokować szacunkowy czas do zakończenia zadań np. kilkanaście godzin. Ale nie ma czym się przejmować. Okres ten w trakcie postępów zostanie zdecydowanie skrócony chociaż rzeczywiście zależnie od metody może potrwać dość długo :)
XP/Vista/W7 
strona domowa:    http://www.disktrix.com/ud_about_detailed.htm
pobieranie:    http://www.disktrix.com/UDFree.htm
pobieranie:    http://i.minus.com/1327596850/Ik81msBpYADzhUURgiN2yQ/dD5387FCa75G3.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz