sobota, 10 marca 2012

LinksWall.net

Projekt polskiego programisty. Estetycznie wykonana ciekawa alternatywa dla zakładek chociaż także kojarząca się z serwisem społecznościowym :). W każdym bądź razie widzę w tym jedną z dróg rozwoju tego ciekawego i niedocenianego jeszcze pomysłu :) Poniekąd służyć może także jako strona startowa, a może i doczeka się właśnie takiej dodatkowej, "wyspecjalizowanej" opcji. Twórca podchodzi do tematu bardzo elastycznie i nie wykluczone jest rozbudowanie serwisu o dodatkowe funkcje jak wewnętrzny czat, wysyłanie wiadomości między użytkownikami. czy widgety. Niektórych może razić brak polskiej wersji językowej, ale i to ma się zmienić in plus. Poniżej kilka słów opisu samego autora tego rodzącego, rozwijającego się na naszych oczach projektu, Wojciecha Kulika:

"Ma ona służyć jako alternatywa dla zakładek, w przypadku linków multimedialnych, do których nie zaglądamy codziennie, ale chcemy mieć możliwość szybkiego odnalezienia ich kiedyś. Zazwyczaj fajne linki giną gdzieś w gąszczu zakładek, albo w ogóle ich tam nie dodajemy, a potem chce się coś znaleźć i trzeba stracić z godzinę na przypomnieniu sobie nazwy i wygooglowaniu.

Dzięki tej stronce możecie sobie dodać do profilu linki i zawsze mieć pod ręka swój zbiór :). Dodatkowo zostanie on przedstawiony jako przyjazna galeria, w której dowolnie możecie sobie układać elementy(drag & drop) i dzielić na kategorie/foldery. Jak chcecie potem komuś podesłać obrazki, filmy czy artykuły to wystarczy dać link do profilu.
Dodatkowo nie trzeba za każdym razem wchodzić na stronę, jest aplikacja, dzięki której jednym skrótem możecie od razu dodać linka.

Strona obsługuje:
zdjęcia jpg, png, gif
filmy .flv, youtube, vimeo
muzykę: soundcloud.com
Linki powyższego typu można przeglądać bezpośrednio ze strony. Także można dodawać dowolne inne linki. Co jeszcze oferuje serwis? Parę drobnych dodatków:
automatyczne generowanie miniaturek dla for internetowych, można szybko przekleić link do forum
dynamiczne userbary z aktualnymi statystykami naszej kolekcji
dostęp poprzez dedykowaną aplikację (jak już wspomniałem wyżej)

Serwis powstał jak już pisałem hobbistycznie dla treningu, więc jeżeli się nie przyjmie to po prostu po zakończeniu wykupionego hostingu, będzie usunięty :).
Do rzeczy:
adres strony: linkswall.net
przykładowa galeria: przejdź do profilu
Może się komuś przyda ;-).

PS. Linki dodajemy logując się i wchodząc na stronę swojego profilu, na belce będzie odpowiedni przycisk.
PS2. Jest to wersja beta póki co, więc mogą się pojawić pomniejsze błędy."
strona projektu:   http://linkswall.net
strona autora:   http://www.wojciechkulik.pl/news.php?id=12&title=nowy-projekt-linkswall-net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz