środa, 27 listopada 2013

Minesweeper

A właściwie Microsoft Minesweeper to unowocześniona dla ModernUI wersja tradycyjnej gry Saper znanej z systemów Windows. Jej nowe oblicze potrafi bardziej wrażliwych tradycjonalistów zaskoczyć nową szatą graficzną, a lubiących urozmaicenie być może ucieszy wprowadzony tryb Przygoda nawiązujący do dawnych gier oraz dość spory zasób różnych - jak to nazwano - zadań do wykonania. Często z lekko odmiennymi zasadami np. zdetonowanie określonej liczby min przy jak najmniejszej ilości odkrytych pól. Wszystko to dodaje urozmaicenia grze chociaż graczowi z pewnością czterech liter nie urywa. Ogólnie zasady klasycznego Sapera vel Minera są znane. Powiew świeżości wprowadza właśnie Przygoda. Oprócz stosowania się do charakterystycznych zasad gry dodano kilka elementów mających uatrakcyjnić zabawę. Są to drzwi i klucze, mapy, tarcze, dynamit, kilofy, potwory, włócznie, maczety, złoto, przeszkody terenowe a nawet schody do przechodzenia na wyższe poziomy wtajemniczenia, gdyby znalazł się odważny stwierdzić, iż gra jest zbyt cienka i mało urozmaicona :). Starszym bywalcom planety Ziemia i znawcom historii pogrywajek na 8 bitowce zapewne skojarzy się owy nowy tryb z produktami z lat 80-90 minionego wieku np. skąpym w bity Boulder Dashem.
Na koniec prawdziwa bomba. Gdy już dorobicie się bojarskich bród szczęśliwie ocalonych od wybuchów min możecie zmienić szachownicę. A jakże. Kompozycja Ogród. Dzięki niej przeniesiecie się na piękną szumiącą łąkę gdzie podmuchy eksplozji targających brody zamieniono na bzykające biedronki.
Ogólne wrażenia jak najbardziej ad plus. Dodatkowe zadania oraz tryby gry potrafią znacznie wydłużyć czas przy niej spędzony. Rozczarowuje brak zapisu postępów w trybie przygodowym. Mam nadzieję na poprawienie tego przez twórców w niedalekiej poprawce.


 W8/W8.1 vel Blue
Windows Store:   http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/microsoft-minesweeper/45ac18d7-e742-494f-a1b1-009aa412a179

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza