środa, 16 grudnia 2015

Picture To People

Dobre i ogromne graficzne narzędzie online, którego głównym zadaniem jest przetwarzanie zdjęć, aby swoim pięknem wprawiały widza w osłupienie ;) oraz tworzenie zbajerowanych napisów :).
Poza kosmosem filtrów, dziesiątków generatorów ramek i bezmiar tekstur zawartych w sekcjach, pomniejszych narzędzi... PictureToPeople nie obca także m.in konwersja formatów graficznych obrazków lecz to nie jego główna siła... Tak samo jak rysowanie, którego nie użyczy się tutaj wcaleNiestety początkowo frajdę z ogromu możliwości i zabawy jaką ze sobą niesie P2P (Picture-To-People) psuje lekko delikatny chaos. Trzeba trochę pobuszować między odnośnikami by trafić na odpowiedni generator efektów dla fot, napisów lub ramek;)Skupiając się na cyferkach, liczbach, zsumowaniach z podsumowaniami i podliczeniach to Picture-To-People oddaje ludzkości do artystycznego szaleństwa:

Około 50 podstawowych efektów i filtrów dla fotografii. Skrywają one przykładowo przekształcanie zdjęcia w rysowane węglem, ołówkiem, kredką, malowane akwarelą, w postać rysunkową, neonową, dymną, psychodelik, lego 3D, mozaikę, w graffiti, typografikę czyli zbudowaną z liter, neonowe rozświetlanie, a'la malowane farbą olejną, grunge, nakładanie flag na fotkę, malowane tuszem, lego, HDR, uplastycznianie czy "uplastikowywanie" zdjęć ;p, neonową tęcza, postarzanie czyli retro, filtry LOMO, półtony, embone z bajerem imitującym piasek, przekształcanie w układankę, pastele, płaskorzeźbę, digitalizowanie, zaburzenia optyczne, szkicowanie.


Ponad 40 generatorów napisów z momentami rzeczywiście wypasionymi efektami czyli setkami tekstur... :)  Pogrupowane są jako neony, elektroniczne płytki drukowane, kółeczka, gwiazdki, lawy, w wersji 3D, skaliste, metalowe, horrorowe, drewniane, świąteczne, wodne, chmury, imitujące włosy i futra oraz dużo, dużo innych. Napisy mogą byś w formie wklejek jak i naniesione na zdjęcia np. w formie okręgu lub fali.
Prawie 30 osobnych generatorów/sekcji dla tworzenia ramek dla obrazków. Każde z nich skrywające w sobie wiele innych opcji i możliwości jak niemal wszystkie inne. Dział ramek posortowany jest na grupę ozdobną, dziecięcą, świąteczną, naukową, zwierzęcą, muzyczną, technologiczną, kobiecą, męską :D, sportową, biurową, transportową, żywieniową, gierową i kreskówkową. W wielu przypadkach wybiera się także spośród ~1000 elementów ornamentu ramek.  Na brak fontów narzekać się nie powinno. Swoje imię można napisać w jednej z ponad 450 propozycji krojów pisma.

Narzędzie byłoby przyjaźniejsze gdyby twórcom udało się podać je w czytelniejszej postaci. W formie mniej porozbijanej, spójniejszej. Z pojedynczymi linkami do generatorów i efektów. Obecnie niestety często trafia się pod identyczny lub podobny "efekt" z linka o niemal takiej samej nazwie sugerując jednak odmienne działanie. I największa bolączka... Nader często "coś niedomaga" i jest problem z zapisem obrazka. Wtedy chyba najszybciej zrobić zrzut stuningowanego zdjęcia np. za pomocą PicPicka lub przy opcji zapisu w okienku np. w FireFoxie zlecić otworzenie w domyślnej przeglądarce grafiki w naszym komputerze co pozwoli od razu na ewentualną kolejną obróbkę obrazu :)
Bogactwo tekstur przeznaczonych do zabawy napisami przywodzi na myśl inne narzędzie online. Świetny i rozwijany edytor online FlamingText.

Na koniec coś bardzo, bardzo na plus dla twórców PictureToPeople. Pozytywem tym jest brak masakrowania dzieł korzystającego logiem narzędzia.
I jest to rzecz w pełni całkowicie darmowa.
Bez ukrytych robiących furorę mikropłatności. Przynajmniej póki co :)strona:    http://www.picturetopeople.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz